Zapachy lata

Zapachy lata

Jak pachnie lato? Czy jest to zapach przesycająco słodkiej delikatnej woni kwiatowej, czy też zapach uprawiany w ogródku warzyw? Dla każdego zapachy lata mogą być nieco inne, w zależności od tego, na jakie rośliny postawi w swoim ogrodzie. Warto jednak pamiętać, że dobrze jest odpowiednio rozdzielić wszystkie kwiaty tak, aby móc się cieszyć pięknym zapachem oraz aby on nie przytłaczał. Jakie są zatem zapachy lata? W jaki sposób należy rozdzielać rośliny tak, aby przepięknie pachniały cały sezon? zachęcamy do lektury.

Odpowiednie rośliny i zioła

Przede wszystkim Najpierw warto postawić na odpowiednie zioła oraz rośliny ich aromaty bardzo korzystnie wpływają na organizm ludzki Niektóre mają nawet właściwości prozdrowotne warto być kreatywnym i uchwycić letnie zapachy swojego ogrodu w taki sposób w jaki najbardziej odpowiada tobie oraz domownikom niekiedy kilka świeżych gałęzi rabatem wystarczy aby dostarczyć naprawdę sporo aromatu na co warto postawić?

Rośliny, kwiaty

Do najpopularniejszych roślin czy też kwiatów, które przepiękne pachną w lecie, należą oczywiście lawenda, która jest znana również ze swoich licznych zastosowań i działań, goździki, kwiaty jabłoni, cytryny, pomarańczy, oliwek, róży, bzu, lilii, jaśminu, czy mięty, a nawet melisy, werbeny i wielu innych. Są to dosyć popularne rośliny oraz kwiaty, nawet takie jak pomarańcza czy cytryna, bardzo chętnie obecnie uprawiane w wielu ogrodach. Można je bez trudu posadzić do doniczek i postawić w newralgicznych miejscach swojego domu ogrodu.

lato w ogrodzie

Układanie rabat i donic

Aby poczuć zapachy lata, należy dokładnie rozplanować ułożenie rabat oraz donic. Warto je umieścić tuż przy tarasie czy też placu wypoczynkowym, ponieważ bardzo ładnie one pachną. Rośliny, które posadzone są w najdalszym zakątku ogrodu lub też z tyłu domu, nie będą tak efektownie pachnieć. Warto również sprawdzić, w jaką stronę wieje zazwyczaj wiatr, w godzinach, w których najczęściej przesiadujemy w ogrodzie i na jego drodze postawić właśnie rabaty czy też przepięknie pachnące rośliny. Sporo roślin uwalnia olejki eteryczne dopiero po ich dotknięciu, czy też ruchu powietrza. Tego typu rośliny można posadzić, na przykład przy fontannie lub też ścieżce w ogrodzie, delikatnie trącając je, będą wydawać przepiękny zapach.

Ustalając odpowiednie miejsce, nie należy również zapominać o tym, że musi ona być odpowiednio dobrane do rodzaju rośliny. Najlepiej sprawdzi się oczywiście gleba żyzna, ponieważ wtedy można mieć pewność, że kwiaty oraz rośliny wyrosną.

 

drzewo cytrynowe

Warto też unikać miejsc typowo wietrznych, które narażone są na bardzo silne wiatry. Tego typu podmuchy mogą połamać rośliny, dlatego dobrze, gdy znajdują się pod osłonami jakimiś lub też ochrania je żywopłot.

Jakie są zapachy lata? wielu osobom kojarzą się z dojrzałymi owocami i warzywami, a także przepięknymi kwiatami. Chcąc rozkoszować się pięknym zapachem roślin oraz kwiatów w lecie, warto zasadzić polecane odmiany w newralgicznych punktach w ogrodzie. Na pewno warto postawić na zioła typu mięta, melisa, na kwiaty typu werbena czy też pomarańcza lub cytryny lila, bez. Najrozsądniej jest ustawić doniczki z kwiatkami pod wiatr, ale także przy tarasie garnku lub komplecie mebli wypoczynkowych.

2 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *