Zalety bramy rolowanej

Zalety bramy rolowanej

Idealne zarówno dla domowych garaży, jak i dla dużych hal czy instytucji. Bramy rolowane, bo o nich mowa, to nowoczesne rozwiązanie na rynku. Nie zajmują dużo miejsca, są niezwykle kompaktowe, szybkie w obsłudze, sprzedawane w pakiecie z napędem. Jeśli zastanawiacie się na bezkonkurencyjnym rozwiązaniem dla siebie i swojego garażu, postawcie na wygodę i niezawodność bram rolowanych!

Idealnie zabezpieczony garaż to nie tylko sama trwała konstrukcja, ale i porządna brama wjazdowa. Tego oczekuje praktycznie każdy właściciel garażu, bo jak wiadomo, jeśli zadbamy o dodatkową ochronę konstrukcji naszych blaszaków, tym samych ochronimy wszystkie cenne przedmioty znajdujące się w środku. Skutecznym rozwiązaniem okaże się brama rolowana, prosta w obsłudze, a przy tym nie zajmująca miejsca w środku garażu.

Jak działają?

Bramy rolowane inaczej zwane także roletowymi, działają na zasadzie żaluzji lub rolet okiennych. Za pomocą wbudowanego mechanizmu „zwijają się” się do góry i chowają w zamontowanej, specjalnej kasecie. Bramy rolowane montuje się za wejściem do garażu, czyli wewnątrz budynku lub przed wejściem – na zewnątrz. Modele te wyposażone są w zabezpieczenie, chroniące przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny, a kurtynę i prowadnice wykonuje się z aluminium, dlatego są one całkowicie wolne od występowania korozji. W dolnej listwie rolet można zamontować zamek ryglujący, który ma za zadanie chronić przed podważeniem i włamaniem. Z racji tego, że bramy rolowane posiadają wbudowany napęd, sterowane są za pomocą pilota. W przypadku zepsucia się napędu lub przerwy w dostawie prądu, bramę można swobodnie otworzyć ręcznie.

Funkcjonalność

Tym,  co przede wszystkim wyróżnia bramy rolowane, jest ich niezwykła funkcjonalność , w porównaniu z innymi modelami, dostępnych na rynku. Przede wszystkim nie potrzebują one miejsca ani przed garażem, ani w środku, dlatego z powodzeniem sprawdzą się dla konstrukcji, usytuowanych przy ulicy oraz dla osób, które nie posiadają zbyt dużo wolnej powierzchni przed garażem. Sterowane są za pomocą pilota, ponieważ jako jedyne posiadają wbudowany napęd elektryczny. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba  wysiadać z samochodu i np. w przypadku ulewnego deszczu nie będziemy musieli obawiać się przemoknięcia. Nie wiecie gdzie schować sanki i narty po zimie? Z powodzeniem możecie wykorzystać sufit swojego garażu lub przestrzenie po jego bokach, ponieważ bramy rolowane tak, jak np. uchylne i segmentowe, nie chowają się do wewnątrz i nie zabierają cennego miejsca.

Estetyka i bezpieczeństwo

Bramy rolowane charakteryzują się niezwykłą precyzją wykonania i szerokim wachlarzem kolorystycznym, który zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających. Chętnie i często montowane są w garażach usytuowanych przy budynkach użyteczności publicznej, instytucjach lub halach, gdyż wyróżnia je elegancki wygląd i wykonanie z dbałością o wszystkie detale. Sposób ich otwierania, sprawia, że są „lekkie” w swojej konstrukcji, dzięki czemu bardzo dobrze się prezentują. Bramy rolowane mogą zapewniać także dodatkową ochronę antywłamaniową, w przypadku zamontowania zamka ryglującego, stanowią także skuteczną barierę przed niechcianym hałasem o raz warunkami atmosferycznymi, dzięki właściwościom termicznym, które posiadają.

 

Nowoczesność  i funkcjonalność na miarę XXI wieku, a także kompaktowość i bezpieczeństwo, to cechy, które doskonale charakteryzują bramy rolowane. Jeśli zastanawiacie się nad odpowiednim modelem do swojego garażu warto postawić właśnie na nie! Niezwykła precyzja i przemyślane wykończenia sprawią, że nie tylko zyskacie więcej cennej przestrzeni wewnątrz, ale także dodatkową ochronę  swoich rzeczy. Szeroka gama kolorystyczna oraz elegancki wygląd bram rolowanych z pewnością znacząco poprawią także walory estetyczne naszego  garażu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *