W jaki sposób dodatkowo można wykorzystać garaż wolnostojący?

W jaki sposób dodatkowo można wykorzystać garaż wolnostojący?

Korzyści z zamontowania garażu jest bardzo wiele. Przede wszystkim chroni on samochód przed negatywnymi skutkami złej pogody, ale także zapewnia mu bezpieczeństwo przed kradzieżą. Warto zatem zdecydować się na to rozwiązanie. W jaki sposób jeszcze można wykorzystać garaż? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Garaż wolnostojący

Garaż wolnostojący jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Osoby, które decydują się na postawienie domu, bardzo często nie dobudowują specjalnej przestrzeni przeznaczonej na garaż czy też na piwnicę. Decydują się na to, aby w późniejszym czasie postawić garaż wolnostojący z prefabrykowanych elementów.

Garaż tynkowany z prefabrykatów ma sporo zalet. Przede wszystkim stawia się go w jeden dzień, a stanowi tak samo świetną ochronę dla samochodu jak garaż typowo murowany. Ściany wykonane są z wysokojakościowych elementów stalowych, bardzo często wewnątrz znajduje się płyta warstwowa dzięki czemu samochód ma dodatkowe zabezpieczenie w postaci ochrony cieplnej.

garaż pojdynczy

Garaż wolnostojący – do czego może się przydać?

Przede wszystkim garaż ma zapewnić ochronę samochodowi, ale decydując się na postawienie dużej konstrukcji na przykład 5,8 x 5,9 m, czyli na dwa samochody, można wykorzystać drugą część na przykład do przechowywania różnych na ogrodowych mebli, narzędzi czy też rzeczy, które nie zmieściły się w domu. Jest to zatem świetny pomysł na schowek. Można oczywiście również tam przechowywać narzędzia ogrodowe czy też sprzęty typowo ogrodowe, które nie wykorzystuje się, na przykład zimą.

Co więcej, garaż wolnostojącym można również przeznaczyć na warsztat do majsterkowania. W tym celu można zdecydować się na przedzielenie części parkingowej od pracowni. Decydując się na to rozwiązanie, warto zamontować również dodatkowe okno, a także drzwi. Światło naturalne zapewni osobom przebywającym w środku dobrą widoczność. Natomiast dodatkowe drzwi ułatwią wejście, dzięki czemu nie trzeba będzie za każdym razem otwierać bramy wjazdowej po to, aby wyjść do garażu.

garaż wolnostojący

Tego typu konstrukcja wolnostojąca z prefabrykatów świetnie sprawdzi się również do wydzielenia części biurowej. W większym garażu można zorganizować sobie swoje mini biuro. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale także pracownię na przykład do typowej pracy zdalnej.

Niektórzy decydują się również wykorzystać tę część na stworzenie mini siłowni. Wystarczy zakupić kilka maszyn, aby móc ćwiczyć w domowym zaciszu. Nie trzeba zatem płacić karnetu na siłownię, wystarczy umieścić rowerek, bieżnię, czy też hantle właśnie w garażu.

Garaż wolnostojący może mieć wiele zastosowań. Oprócz tego że zaparkujemy w nim samochód, możemy tam urządzić sobie swój własny gabinet, pracowanię do pracy zdalnej, siłownię lub też warsztat majsterkowicza. Niektórzy wykorzystują część garażu do przechowywanie narzędzi, czy też mebli ogrodowych.

 

Inne wpisy z tej serii:

Dla ogrodu i samochodu, czyli jakie korzyści płyną z posiadania garażu?

 

Co, gdzie i w jaki sposób, czyli aranżujemy garaż!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *