Taczki do ogrodu - jak dobrać?

Taczki do ogrodu - jak dobrać?

Każda osoba, która posiada ogród wie, że niezbędne są narzędzia ogrodowe, umożliwiające wykonywanie zróżnicowanej pracy. Na pewno warto mieć w swojej kolekcji grabie, miotłę, motykę, łopatę, a także funkcjonalne taczki. Przydają się one zarówno podczas zakładania ogrodu, jak i w czasie późniejszej pielęgnacji. Co można powiedzieć o taczkach? Na jakie urządzenie się zdecydować? Zachęcamy do lektury.

Taczki do ogrodu

To, co warto podkreślić to fakt, że narzędzia, takie jak taczki, które są pomocne przy pracach ogrodowych, nie muszą być ciężkie. Przede wszystkim powinny być dobrze skonstruowane, aby można było z łatwością je utrzymywać w ręce i manewrować nimi po ogrodzie. Na rynku można dostać sporo różnorodnych taczek, które różnią się wielkością, ale także kształtem i budową. Co warto wiedzieć na temat taczek?

 

taczki liście

Rodzaje taczek

Taczki, które przeznaczone są do prac ogrodowych, są zazwyczaj nieco lżejsze, a także mają atrakcyjniejszy wygląd. Można wyróżnić między innymi:

  • Taczki do ogrodu z plastiku – to naprawdę lekkie taczki. Wykorzystuje się je przede wszystkim do przewożenia liści, a także drobnych roślin, czy ściętej trawy. Przeznaczone są głównie dla osób, które zajmują się pielęgnacją trawnika i nie przewożą ciężkich rzeczy. Wzornictwo tego typu taczek jest naprawdę zróżnicowane, można nabyć narzędzia w naprawdę wielu kolorach, a nawet wzorach.
  • Taczki metalowe – taczki wykonane z metalu cechują się dużą większą trwałością i wytrzymałością niż typowe taczki plastikowe. Polecane są do przewożenia nieco cięższych materiałów. Można nimi transportować na przykład doniczki pełne kwiatów, a nawet fragmenty rabat. Mają one najczęściej kształt klasyczny, czyli misa z kołem i dwie rączki. Są wykonane z aluminium lub też stali ocynkowanej. Modele wykonane z metalu bardzo często są zabezpieczone również specjalnym preparatem antykorozyjnym.

Zakup taczek – na co się zdecydować?

Kupując odpowiednie taczki do ogrodu, należy zwrócić uwagę między innymi na ich wielkość. Jeśli dysponujesz mniejszą przestrzenią wokół domu, zdecyduj się na zakup mniejszych taczek, którymi dosyć łatwo będzie Ci się poruszać po trawniku, a także nimi manewrować. Bardzo ważna jest także wymiana poszczególnych elementów. Taczki można kupić w formie jednorazowej ale również takiej, która pozwoli na wymianę różnych elementów. Bardzo pomocne są narzędzia, w którym można wymienić na przykład koło czy też misę.

 

taczki kolorowe

Kupując odpowiednie taczki, nie należy także zapominać o ergonomii. W sklepie warto sprawdzić, czy długość rączek jest odpowiednia, a także czy mają one założone specjalne gumy, dzięki którym ręce się nie ześlizgują z nich. Co ciekawe, dłuższe rączki są nieco wygodniejsze niż krótkie, dlatego warto o tym pamiętać przed zakupem.

Odpowiednio dobrane taczki pozwolą na łatwiejsze wykonywanie wszystkich prac ogrodowych, a także przyczynią się do szybszego wykonania tychże prac. Decydując się na zakup odpowiednich taczek, warto zwrócić uwagę na dostępne modele. Do prac lżejszych warto zdecydować się na zakup różnokolorowych taczek plastikowych. W przypadku przewożenia nieco cięższych materiałów na przykład elementów rabaty, czy pergoli, warto nabyć taczki metalowe.

2 Comments
  1. U nas są jedne taczki i w sumie służą nam do wielu prac ogrodowych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *