Świąteczne ozdoby do domu prosto z ogrodu?

Świąteczne ozdoby do domu prosto z ogrodu?

Święta Bożego Narodzenia są nie lada gratka dla osób, które uwielbiają dekoracje. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najbardziej barwnych okresu w całym roku. Nic dziwnego, przepiękne ozdoby, światełka wyglądają pięknie na tle malowniczego, białego krajobrazu. Co ciekawe, wystarczy wybrać się do lasu lub do swojego ogrodu, aby zdobyć kilka ciekawych akcesoriów, które przydadzą się do świątecznych ozdób. Jakie zatem są naturalne sposoby na zimową dekorację? Co warto wykorzystać? Odpowiadamy poniżej.

Boże Narodzenie

Nie tylko dzieci uwielbiają pięknie przystrojony ogród. Sporo dorosłych, nie tylko spełniających się artystycznie osób, również decyduje się na przygotowanie ręcznie robionych, pięknych dekoracji świątecznych, które ozdobią ich parapety, a także okna oraz pomieszczenia w domu. Przepiękne, ozdobne dekoracje prosto z ogrodu potrafią naprawdę wprowadzić klimat świąteczny. Daje to oczywiście wiele radości. Nie trzeba otaczać się plastikowymi figurkami, aby poczuć magię Świąt. Wszystko, co potrzebne, znajdziesz w swoim ogrodzie. Na co warto się zatem zdecydować?

szyszki
Szyszki świetnie nadają się do stroika.

Naturalne ozdoby z ogrodu

  • Iglaki – nie da się ukryć, że naturalne gałązki drzew iglastych robią furorę. Przede wszystkim najlepiej sprawdzą się: jodła, żywotnik, sosna, cis, wejmutki, a nawet daglezja. Dzięki tym gałązką można tworzyć zielone stroiki w mokrej lub suchej gąbce florystycznej. Dekoracje te z pewnością przetrwają kilka tygodni, po pewnym czasie mogą zacząć opadać gałązki, mimo wszystko na czas Świąt, z pewnością będą prezentować się świetnie.
  • Pędy i kora – bardzo popularne są czerwone pędy derenia białego, wierzby purpurowej, derenia świdwy, a także żółte, poskręcane pędy wierzby mandżurskiej. Dzięki nim można tworzyć bardzo ciekawe dekoracje i przyozdabiać nimi iglaki. Na tego typu pędach można zawiesić również bombki lub przyozdobić je pięknymi wstążkami. Jeśli nie masz w ogrodzie wyżej wymienionego drzewa, możesz wybrać się na spacer do okolicznego lasu. Być może tam znajdziesz piękne pędy lub zasuszoną korę.
  • Szyszki, orzechy, owoce – piękne, suszone owoce mogą zastępować klasyczne bombki. Co ciekawe, bardzo dekoracyjne są szyszki sosny żółtej lub Dużo osób sięga również po szyszki modrzewiowe i jodły koreańskiej. Do stroików można również dołożyć orzechy włoskie, laskowe, a nawet ziemne lub wykorzystać owoce jarzębiny ostrokrzewu lub pomarańczowe owoce ognika szkarłatnego.
  • Mchy, porosty – choć dla niektórych może wydawać się to dziwne, sporo osób wykorzystuje również mchy i porosty. Można je ułożyć na dnie słoika i przygotować świąteczny las w słoiku. Na dno naczynia wykłada się mech lub porost, a następnie przyozdabia według upodobań. Można oczywiście wykorzystać iglaki, pędy, owoce, tak przygotowana dekoracja świetnie będzie przyozdobić stół, natomiast można również podarować ją komuś w prezencie.
Jarzębina może posłużyć za dekorację do stroika.

 

Święta Bożego Narodzenia mogą być naprawdę dekoracyjne! Można wykorzystywać wiele ciekawych ozdób, które znajdziesz w ogrodzie. Mchy, porosty, pędy, kora, iglaki, suszone owoce, bakalie, te wszystkie artykuły sprawdzą się do stworzenia pięknego, naturalnego stroika, który przyozdobi świąteczny stół. Możesz go także podarować w prezencie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *