Sprzątamy garaż – co zrobić ze śmieciami?

Sprzątamy garaż – co zrobić ze śmieciami?

Porządkowanie garażu lub też piwnicy jest zwykle dosyć wymagającym zajęciem, choć wcale nie musi być procesem długotrwałym, wystarczy odpowiednio do tego podejść! Co zrobić ze starymi pamiątkami, bibelotami, a także narzędziami? Jak pozbyć się śmieci? Podpowiadamy!

Zacznij od układania

Najrozsądniej jest rozpocząć pracę od układania. Przejrzyj półki, które będzie Ci się sprzątać najłatwiej i od nich zacznij. Niektórzy decydują się natomiast na sprzątanie trudniejszych zakamarków, wszystko zależy oczywiście od preferencji. Układaj po kolei wszystkie przedmioty, jeśli uważasz, że coś należy wyrzucić, odkładaj na osobną kupkę. W późniejszym etapie zajmiesz się odpowiednią segregacją.

Szafy, szafki, półki

Nie da się ukryć, że aby mieć porządek w swoim garażu lub też piwnicy, należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość szafek, półek, czy regałów. Obecnie na rynku można kupić funkcjonalne regały warsztatowe, w których możesz schować różnorodne przyrządy, które przydają Ci się do naprawy samochodu, czy do majsterkowania. Warto również postawić w garażu kilka lub półek, gdzie będziesz mógł schować, takie przedmioty i sprzęty jak: wiertarkę, młotek, śrubokręt. Nie da się ukryć, że segregacja wszystkich narzędzi pozwoli zachować porządek. Jeśli do tej pory nie zająłeś się organizacją sprzętów w swoim warsztacie, warto zacząć to jak najszybciej!

organizacja garażu

Co zrobić z niesprawnymi urządzeniami?

Jedną z kluczowych zasad sprzątania piwnicy lub garażu jest sprawdzenie wszystkich elektrycznych sprzętów. Zobacz, czy wszystkie urządzenia odpowiednio działają, jeśli tylko zauważysz, że sprzęt jest zepsuty, warto zdecydować się na jego wyrzucenie. Szkoda zagrać przestrzeń w garażu.

Kosz na śmieci

Co ciekawe, wiele osób o tym zapomina, ale w garażu również warto postawić kosz na śmieci! Zdecyduj się na nieco większy kosz, który pomieści mniej więcej 60 l. Dzięki temu nie będziesz musieć co kilka chwil wymieniać worka.

Segregacja śmieci

Kluczową czynnością, dzięki której będziesz mógł posprzątać swój garaż, jest segregacja śmieci. Pamiętaj, aby przejrzeć dokładnie wszystkie śmieci, które pozostawiłeś na boku podczas sprzątania garażu. Elektrośmieci warto wyrzucić do odpowiednich pojemników, to samo koniecznie trzeba zrobić z plastikiem, szkłem, liśćmi, a także papierem. Resztę śmieci warto wrzucać zwyczajnie do kosza postawionego w garażu, ponieważ zaliczają one się do odpadów zmieszanych. W ten sposób zadbasz o środowisko, ponieważ posegregowane śmieci będą mogły zostać poddane utylizacji.

Segregacja śmieci
Segregacja śmieci jest niezwykle ważna

 

 

Warto pamiętać, że o garaż należy dbać regularnie. Nie zaniedbuj zatem przestrzeni, w której parkujesz samochód, dzięki temu utrzymasz w niej porządek. Pamiętaj, że śmieci należy segregować, natomiast, jeśli nie wiesz, co zrobić z pozostałymi odpadami, wrzuć je do worka ze śmieciami zmieszanymi. Niektóre z tych przedmiotów również można odzyskać podczas recyklingu. Wszystkie elektrośmieci powinny zostać  wywiezione do odpowiedniego kontenera, podobnie jest ze zużytym sprzętem.

4 Comments
  1. W zeszłym roku robilam porządek w piwnicy. Kilka godzin pracy, kilkanascoe worków smieci i kilka zagubionych skarbow 😛

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *