Praktyczne i efektowne oświetlenie tarasu

Praktyczne i efektowne oświetlenie tarasu

Najwięcej czasu na balkonie czy na tarasie spędzamy oczywiście latem, gdy dni są upalne, a wieczory ciepłe i przyjemnie długie. Gdy zadba się o odpowiednie wyposażenie przydomowej przestrzeni, spędzenie czasu na tarasie, balkonie jest jeszcze przyjemniejsze. Oprócz standardowych mebli czy też dodatków, które świetnie współgrać będą z aranżacją, warto także postawić na dodatkowe elementy, które zwiększają komfort, ale także bezpieczeństwo użytkowników. Jednym z nich jest prawidłowo zaplanowany system oświetleniowy. Na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie tarasu – dlaczego jest tak ważne?

Chcąc przebywać na tarasie, warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie. Przede wszystkim dlatego, że przemieszczanie się bez lamp jest utrudnione i może doprowadzić do bolesnych potknięcia, a nawet do niewielkiego wypadku. Brak dobrze dobranego oświetlenia zmniejsza przede wszystkim funkcjonalność tarasu. Utrudnia też spożywanie kolacji czy nawet kontynuowanie rozmowy ze znajomymi po zachodzie słońca.

Należy również wspomnieć, że oświetlenie tarasu jest przede wszystkim przydatne z tego względu, że jest to w pewien sposób przedłużenie salonu. Podczas letnich i długich wieczorów szkoda rezygnować możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu tuż po zmroku, dlatego jest to wręcz konieczność.

Ponadto taras czy też balkon pełnią funkcję rekreacyjno-reprezentacyjną. Dobór odpowiedniego oświetlenia powinien stanowić  nowoczesną  aranżację i być przytulny. Ciekawie zaprojektowane oświetlenie staje się bardzo dużym atutem i pozwala na wyeksponowanie atrakcyjnych wizualnie elementów przestrzeni.

oświetlenie tarasu ogrodu

 

Oświetlenie – co warto kupić?

Warto zdecydować się na zakup ciekawych i efektownych lub też kolorowych lampionów oraz delikatnych, małych żaróweczek. Sporo osób stawia również no ciekawe świeczniki, dzięki temu całość prezentuje się naprawdę świetnie.

Ponadto, planując oświetlenie tarasu, warto zadbać o oświetlenie główne, które gwarantuję swobodę przemieszczania się, wykonywania najprostszych czynności. Wykorzystuje się między innymi oczka wpustowe, które montowane są w elewacji, w stopniach, a także efektywny kinkiety na ścianach budynków. Resztę można uzupełnić wcześniej wspomnianym oświetleniem dekoracyjnym.

lampion
Dekoracyjny lampy również świetnie prezentują się na tarasie

 

Praktyczne i efektowne oświetlenie tarasu czy też balkonu jest nie tylko estetycznym rozwiązaniem, wpływających bezpośrednio na wygląd tarasu, ale także rozwiązaniem, które zapewnia bezpieczeństwo. Teraz nazywany jest przedłużeniem salonu. Decydując się na spędzanie tam czasu wraz z przyjaciółmi, warto wyposażyć ogród w funkcjonalne lampy. Można przede wszystkim zdecydować się na zakup lamp dekoracyjnych, na przykład lampionów, ale także funkcjonalnych praktycznych, na przykład kinkietów czy też lamp montowanych do elewacji budynku.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *