Porządki w garażu

Porządki w garażu

Lato w pełni, warto zrobić porządki w garażu, by przygotować to pomieszczenie do garażowania samochodu w zimie. Należy jedynie pamiętać, by odpowiednio się do tego przygotować oraz, by przemyśleć i zaplanować porządki. Garaż to nieduże pomieszczenie, a musi zmieścić się w nim jeszcze samochód. W jaki sposób zatem zabrać się za takie porządki? Co warto zrobić?

Przemyślane porządki

Przede wszystkim  musimy pamiętać, że garaż jest tego rodzaju pomieszczeniem, które bardzo łatwo zagracić. Zazwyczaj składa się z jednego przedsionka, do którego dodatkowo wjeżdżamy autem. Uważajmy zatem podczas jego aranżacji i sprzątania. Dobrym sposobem jest oczywiście rozplanowanie na początku porządków i rozmieszczenie potrzebnych produktów i pudeł wizualnie.

Przestrzeń nad sufitem

Bardzo mądrym pomysłem, by nie przytłoczyć przestrzeni, a jednak także, by zaplanować dokładnie rozmieszczenie rzeczy, jest montaż pod sufitem metalowych półek, które idealnie sprawdzają się jako miejsce do przechowywania. W obecnych czasach, decydując się na montaż garażu spadowego, pod sufitem pozostaje charakterystyczna przestrzeń, jest to konstrukcja dachu. Możemy tę przestrzeń zakryć płytą lub wykorzystać do przechowywania. W to miejsce warto dać, np. drabinę lub pudła ze sprzętem. Pamiętajmy jednak, by nie był to sprzęt aż nadto ciężki.

porządek w garażu
Warto co jakiś czas zrobić porządki w garażu! Zyskujemy wtedy nieco przestrzeni.

Dodatkowe pomieszczenie gospodarcze

Jeśli mamy pomieszczenie gospodarcze w naszym garażu, warto pomyśleć o wstawieniu tam funkcjonalnej szafki narzędziowej lub biurka i rozmieszczenia w półkach śrubek, kluczy itp. przedmiotów do majsterkowania. Dodatkowe pomieszczenie gospodarcze naprawdę się przydaje, jeśli planujemy w garażu nieco przechowywać, koniecznie weźmy to pod uwagę!

Bardzo często w garażu trzymamy również sprzęty ogrodnicze, np. kosiarkę lub grabie, widły itp. są to sprzęty, które trudno trzymać w garażu, zwłaszcza jeśli nie mamy dodatkowego pomieszczenia gospodarczego. Warto wtedy zwyczajnie przymocować haki na ścianie garażu i powiesić sprzęty na ścianie. Jeśli mamy konstrukcję wytrzymałą, możemy w ten sposób także przechowywać kosiarkę.

budynek gospodarczy
Domek gospodarczy lub garaż z pomieszczeniem gospodarczym to świetna sprawa. Warto zainwestować w to rozwiązanie!

Wyrzucanie rzeczy

Bardzo ważnym aspektem porządków jest także wyrzucenie tych przedmiotów, narzędzi, sprzętów, które się już nie sprawdzają i nie działają poprawnie. Warto posegregować przedmiotu i pozbyć się niesprawnych lub tych, które nie nadają się z różnych względów do dalszego użycia. W ten sposób zrobimy miejsce nowym.

 

 

 

garaż wielkopowierzchniowy
Garaż na dwa auta to także świetne rozwiązanie! Warto w nie zainwestować. Zyskujemy albo miejsce na drugi pojazd, albo na przechowywanie!

Jaki garaż?

Jeśli stoicie nadal przed wyborem odpowiedniego garażu, najlepiej wybrać konstrukcję przestronną, taką, w której zmieści się i samochód i inne sprzęty. Dzięki temu dużo łatwiej będzie można utrzymać porządek. Świetnym rozwiązaniem jest zatem garaż na dwa auta – zaparkujecie samochodem i będziecie mogli wykorzystać drugą stronę przestrzeni na aranżację. Warto też postawić na garaż z pomieszczeniem gospodarczym – z osobnym wejściem i oknem. Wtedy porządki będą czystą przyjemnością. Bardzo dobrą i polecaną firmą w tym wypadku jest Wawsystem. Firma ta produkuje garaże tynkowane, ze stali. O wiele porządniejsze niż typowe blaszaki, a dodatkowo świetnie się prezentujące. Warto sprawdzić ofertę.

10 Comments
  1. Garaż to bardzo ważna rzecz dla wielu osób. Warto solidnie go urządzić i utrzymywać w porządku.

    1. to prawda 🙂 jeszcze dochodzi kwestia dbania o porządek 🙂 w małym pomieszczeniu szybko można nabałaganić 🙂

  2. Nie mam garażu, sprawa mnie nie dotyczy. Tato ma i zawsze panuje tam idealny porządek.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *