Pomysły na ogród

Pomysły na ogród

Duża przestrzeń ogrodowa obliguje do tego, by ją przyozdobić odpowiednio. Ogród to z pewnością ozdoba domów, każdy, kto może pozwolić sobie na zaaranżowanie tej przestrzeni, według własnych zasad, z powodzeniem może wybrać kilka różnych wystrojów. Obecnie nie tylko popularne są ogrody nowoczesne, ale także te nawiązujące do dawnych czasów lub stylizowane na wiejskie. Zobaczcie, nasze ciekawe propozycje!

Ogród w stylu rustykalnym

Dużą popularnością cieszy się obecnie ogród rustykalny lub inaczej nazywany ogrodem z dawnych lat. Nic dziwnego, gdyż prezentuje się naprawdę niecodziennie, ale i ciekawie. Projektując tego typu ogród, możemy postawić na nieco większą roślinność i ilość traw. Wysokie kwiaty i niecodzienne doniczki pięknie komponują się z całością. Warto zdecydować się na taką stylistykę, jeśli tylko mamy nieco przestrzeni. Ogród w stylu rustykalnym przypomina nieco zarośnięty roślinnością gaj. Sporo osób ceni taki styl.

 

 

ławka w ogrodzie
Rustykalne aranżacje przyciągają wzrok. Są świetne!
kwietnik
Decydując się na aranżację tego typu, możemy wykorzystać nieużywane przedmioty

 

Ciekawe kwietniki

Bardzo dobrym pomysłem aranżacyjnym jest postawienie na kwietniki. Jeśli mamy sporych rozmiarów ogród, możemy zainwestować w niecodziennie kwietniki, które wykonane są z różnych przedmiotów. Kwietniki wykonane ze starego, odmalowanego wiadra, czy roweru są dość popularne. Natomiast ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na kwietniki wykonane ze starej łodzi, czy dawnego wozu. Możemy w nim zasadzić rośliny sezonowe, pięknie prezentują się kwiaty z krótkimi łodygami.

 

kwietnik z łódki
Stara łódka jako kwietnik? Czemu nie! Jeśli macie niecodzienne przedmiotu, do których możecie zasadzić kwiaty, wykorzystajcie je!

kwietnik

 

Ścieżki

Świetnym pomysłem aranżacyjnym jest zdecydowanie się na poprowadzenie ścieżek wokół roślinności. Warto wtedy w znacznej części ogrodu zasadzić kwiaty, a następnie ułożyć z kostki brukowej lub płyt drogowych funkcjonalne przejścia. Ogród staje się wtedy atrakcyjniejszy wizualnie. Dzięki tego typu ścieżkom można także doglądać kwiaty.

ścieżka
Ciekawe designersko ścieżki to świetna alternatywa dla zwykłego trawnika

 

A Wasze ogrody są zaaranżowane w jakiś sposób? Czy stawiacie tylko na rabaty?

4 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *