Pompa wodna w ogrodzie - czy warto?

Pompa wodna w ogrodzie - czy warto?

Mając własny ogród lub też planując jego założenie, warto zakupić niezbędne akcesoria, które przydadzą się podczas pielęgnacji, a także wykonywania drobnych prac. Z pewnością oprócz taczek, grabi, przyrządów do przekopywania grządek czy też mebli ogrodowych, warto nabyć sprawdzoną pompę wodną do ogrodu. Czym się kierować podczas zakupu? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu.

Rodzaje pomp

Do najpopularniejszych rodzajów pomp można oczywiście zaliczyć pompy ogrodowe, głębinowe, zanurzeniowe lub też hydrofory z pompą. Każda z tych pomp różni się w zasadzie zastosowaniem. Poniżej przedstawiamy krótki opis urządzeń.

Pompa ogrodowa sprawdzi się, gdy w ogrodzie chcemy wykorzystać wodę ze studni lub też zmagazynowaną deszczówkę do podlewania. Świetnie tłoczy wodę do odpowiednich końcówek węża i z powodzeniem można nimi podlewać, myć samochód, kostkę brukową.

Kolejnym rodzajem pompy są pompy głębinowe, które świetnie sprawdzają się, gdy trzeba wypompować wodę z głębszego zbiornika. O wiele lepiej w tym celu wykorzystać ten rodzaj pompy niż zdecydować się na zakup pompy ogrodowej. Aby dopasować pompę głębinową do swoich potrzeb należy określić przedział głębokości, do której najczęściej używa się tego sprzętu oraz średnicę danego zbiornika. Dzięki temu można dokonać odpowiedniego zakupu.

Hydrofory, czyli pompy hydroforowe, są przeznaczone do wody niezabrudzonej. Pozwalają na utrzymanie stałego ciśnienia w instalacjach wodociągowych. Ich głównym zastosowaniem jest kontrola pracy pompy. Mają dużą moc, a także wydajność.

Ostatnio kategorię stanowią pompy zanurzeniowe, natomiast one wykorzystywane są bardzo często przez straż pożarną, do wypompowywania zalanych piwnic, pokojów czy innych pomieszczeń, które zostały zalane wskutek powodzi.

Jak kupić pompę do ogrodu?

Aby kupić mi pompę do ogrodu, należy zwrócić uwagę na to, do czego będzie ona używana. Jeśli chcemy używać pompy do zarówno wody czystej, jak i brudnej, koniecznie musimy nabyć dwie pompy lub też zdecydować się na zakup uniwersalnego sprzętu, czyli pompy do wody czystej lub brudnej. Ponadto, kupując odpowiedni sprzęt, warto zwrócić uwagę też na rodzaj. Czy ma to być pompa spalinowa, czy też elektryczna. W przypadku elektrycznej należy pamiętać że konieczny jest dostęp do energii, natomiast pompa spalinowa musi mieć paliwo.

Wybór odpowiedniej pompy do ogrodu jest uzależniony od tego, do czego ma ona służyć. Warto natomiast na pewno zaopatrzyć się w typowe pompy ogrodowe, które świetnie sprawdzą się do wypompowywania deszczówek, podlewania, czyszczenia bruku lub też samochodu. Dobrze jest również mieć jedną pompę głębinową, która posłuży do wypompowywania, na przykład nadmiaru wody z piwnicy, która zostanie zalana wskutek powodzi czy też intensywnych opadów deszczu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *