Pomieszczenie gospodarcze do ogrodu – jakie wybrać?

Pomieszczenie gospodarcze do ogrodu – jakie wybrać?

Pomieszczenie gospodarcze lub inaczej domek narzędziowy, to miejsce służące do przechowywania wielu, różnorodnych sprzętów. Sporo osób korzysta także z innych dobrodziejstw tych budynków, czyli m.in. z możliwości urządzenia tam warsztatu do majsterkowania itd. Jakie wybrać zatem pomieszczenie gospodarcze? Czym kierować się podczas stawiania takiego domku? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

 

Co to jest domek gospodarczy?

Nie da się ukryć, że osoby z dużym ogrodem stawiają na domki gospodarcze! Jest to budynek, którego użytkowania ma sporo zalet. Jedną z nich jest na pewno możliwość przechowywania tam różnorodnych narzędzi ogrodniczych. Obiekt ten składa się zazwyczaj z okna, drzwi, z wyglądu przypomina niewielki „domek”, stąd jego nazwa. Wymiary budynku często są zbliżone do tych, które mają garaże, około 3 x 6 m, w zależności od tego, w jaki sposób miałby być on zagospodarowany. Warto oczywiście zdecydować się na montaż okna, gdyż jest ono źródłem naturalnego światła. Dobrze również postawić na tradycyjne drzwi, chyba że planujecie w domku tym przechowywać dużo rzeczy, które lepiej wynosi się dzięki przestronnej bramie.

Zalety budynków gospodarczych

Wśród zalet tego obiektu na pewno można wyróżnić możliwość przechowywania sprzętów ogrodowych, to nie ulega wątpliwości. Jakie są inne zalety tego rozwiązania?

  • bardzo szybko się je stawia,
  • nie zabierają zbyt dużo przestrzeni,
  • chronią narzędzia i sprzęty przed działaniem czynników pogodowych oraz przed kradzieżą,
  • dobrze dobrane, stanowią ładne wykończenie architektury wokół domu.

 

Z czego robi się domek gospodarczy?

Z tą ostatnią zaletą wiąże się oczywiście rodzaj materiału, jaki zostanie użyty do wykończenia domku. Warto zdecydować się na taki rodzaj surowca, który sprawi, że domek jednocześnie będzie wyglądać elegancko, a także będzie bezpieczny.

Takimi materiałami są prefabrykaty stalowe. Obiekt stawiany jest nawet w ciągu jednego dnia, wystarczy wcześniej przygotować wylewkę. Materiały te są wytrzymałe i bardzo dobrze zakotwiczone do wylewki. Można zdecydować się często na różnego rodzaju dach: jednospadowy, dwuspadowy lub czterospadowy.

budynek gospodarczy

Domek gospodarczy z prefabrykatów

Co istotne, budynek gospodarczy stawiany z prefabrykatów ma sporą przewagę nad innymi tego typu obiektami, które wykonane zostały z innych materiałów, np.:

  • nie trzeba go impregnować tak, jak budynki z drewna,
  • ma o wiele bardziej elegancki wygląd niż zwykły blaszak. Warto wiedzieć, że niektóre gminy nie godzą się na postawienie domków z blachy, głównie z tego względu na fakt psucia architektury krajobrazu,
  • stawia się go w jeden dzień, obiekty murowane przynajmniej przez kilka miesięcy. Domek z prefabrykatów jest tak samo bezpieczny i solidny oraz o wiele tańszy.

Jeśli zatem zastanawiasz się, jakich materiałów użyć do postawienia popularnej narzędziowni, czy obiektu na sprzęty ogrodnicze, warto postawić na obiekt solidny, jednak także taki, który w jeden dzień stanie na Waszym ogrodzie. Warto pamiętać, że dzięki temu oszczędzacie czas, pieniądze oraz zmniejszacie ryzyko wystąpienia zniszczeń w ogrodzie!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *