Piła szablasta - zastosowanie

Piła szablasta - zastosowanie

Remonty domu, czy też prace ogrodowe wymagają zastosowania różnorodnych narzędzi. Co ciekawe, jednym z częściej wykorzystanych są różnego rodzaju piły, które pozwalają przeciąć materiał, na przykład drewno, by móc wykorzystać go do na przykład palenia w kominku. Nie da się ukryć, że prowadząc własny ogród lub też majsterkując, trzeba mieć kilka porządnych narzędzi. W dzisiejszym wpisie chcemy przyjrzeć się nieco pile szablastej, a także temu, jakie ma ona zastosowanie. Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Piła szablasta – co to?

Jest elektrycznym sprzętem do szybkiego cięcia w domu i w plenerze. Nazywana jest tak zwaną piłą lisiego ogona, uzbrojona we właściwy brzeszczot, może zastąpić piły ręczne, a także inne pilarki elektryczne. Świetnie radzi sobie z przecinaniem różnorodnych materiałów. Co ciekawe, piła ta jest dużo bezpieczniejsza niż pilarka łańcuchowa i bardziej precyzyjna niż pilarka tarczowa. Można nią też wykonywać dokładniejsze i głębsze przecięcia niż wyrzynarką. Choć możliwe, że jest mniej dokładna, mimo wszystko do przecinania różnorodnych materiałów świetnie się sprawca.

Na pewno należy podkreślić że piła ta jest dosyć łatwa w obsłudze i nie iskrzy przycięciu, jak na przykład szlifierka kątowa.

Piła szablasta – zastosowanie

Piłę szablastą można użyć do prostych cięć poprzecznych. W momencie dobrania odpowiedniego brzeszczota można ciąć drewno mokre lub suche, metal, płyty włókno-cementowe, materiały termoizolacyjne, tworzywa sztuczne, a nawet cegły, pustaki lub bloczki z betonu komórkowego. Oznacza to, że piła szablasta świetnie sprawdza się podczas różnorodnych i remontów, zastępuje ona większość popularnych narzędzi, dzięki czemu nie trzeba kupować różnorodnych sprzętów i tym samym wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Decydując się na kupno piły szablastej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość suwów. Pojęcie to oznacza liczbę ruchów, które wykonuje brzeszczot w ciągu jednej minuty. Jeżeli parametr ten ma wysoką wartość, zapewnia gładsze i bardziej precyzyjne cięcie.

Ponadto, na pewno należy zwrócić uwagę na moc silnika, im jest ona większa tym trwalsze materiały można nim przycinać. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od zastosowanie brzeszczotu oraz jego grubości, długości, czy materiału wykonania.

Równie ważnym parametrem przy zakupie piły szablastej jest głębokość cięcia. Jest ona poddawana w kilku podpunktach, z wyszczególnieniem konkretnych materiałów, na przykład metalu, czy drewna.

Ponadto, kupując piły szablaste, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Jedną z bardziej przydatnych jest automatyczna blokada brzeszczotu w trakcie wymiany, co pozwala uchronić się przed groźnym wypadkiem. Niektóre piły szablaste są również wyposażone w wyświetlacz podświetlany lub poziomicę, co znacznie ułatwia pracę.

pilarka

 

Piła szablasta jest świetnym narzędziem, które warto mieć w swoim domu. Dzięki niemu można wykonywać różnorodne prace, na przykład majsterkować lub też przeprowadzać remont. Piła szablasta bardzo często zastępuje piłę tarczową lub łańcuchową, można wykorzystywać ją do cięcia tworzyw sztucznych, materiałów metalowych, drewna, a także innych produktów potrzebnych do wykonania prac typowo budowlanych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *