Parapet granitowy – rozwiązanie dla Twojego garażu

Parapet granitowy – rozwiązanie dla Twojego garażu

Są tańsze od trawertynu i marmury, jednak tak samo wytrzymałe! Mowa oczywiście o parapetach granitowych, czyli jednych z popularniejszych rozwiązań budowlanych, nie tylko w domach, ale także i w garażach. Parapety granitowe to świetne rozwiązanie na zewnętrze, są wytrzymałe i mrozoodporne, a przy tym nie pochłaniają wilgoci. Śmiało możemy postawić na nich nawet ciężką doniczkę z kwiatkiem. Co jeszcze wyróżnia ten rodzaj parapetu? Dlaczego nadaje się świetnie do garażu?

Parapet z granitu do garażu

Parapety granitowe to świetne rozwiązanie do garażu dla tych, którzy cenią kamienne wykończenia. Są naprawdę wytrzymałe i bardzo chętnie montowane wewnątrz konstrukcji, jak i na zewnątrz. Jeśli zastanawiamy się, jaki parapet będzie solidny i wytrzymały, przetrwa mróz, chłód, deszcz, a nawet grad, śmiało możemy zdecydować się na parapet granitowy. Co ciekawe, są nieco droższe niż stalowe, ale potrafią być tańsze od aluminiowych, a dodatkowo świetnie się prezentują. Granit jako materiał jest odporny na liczne odkształcenia, możemy zatem postawić na nim nawet bardzo ciężką doniczkę lub konewkę z wodą.

Zewnętrzny parapet granitowy do garażu

Ponadto granit odporny jest na zabrudzenia i plamy z tłuszczu. Jako parapet zewnętrzny sprawdzi się zatem idealnie! Jak wiadomo, zewnętrzne parapety często jest trudno domyć, głównie przez zmienne warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia w powietrzu. Lepiej zatem, gdy postawimy na trwałe wykończenia, jak np. parapet granitowy. Zewnętrzne parapety granitowe dostępne są w przeróżnych odcieniach, pasujących do wielu kolorów ścian. Najczęściej granit kojarzy się z eleganckimi wnętrzami, gdyż jego powierzchnia jest naprawdę ciekawie zdobiona, jest to jednak materiał z pewnością dla zwolenników kamiennych wykończeń. Być może nie sprawdzi się typowo w domu, gdzie większość stawia na wnętrza przytulne, do garażu nadaje się jednak idealnie!

Granit to coraz chętniej wybierany rodzaj pokrycia parapetów i nie tylko

 

Struktura granitu

Granit to ciekawy materiał, którego cechuje melanżowa struktura. Przywodzi na myśl zdobienia pałaców z czasów dawnych lub dworków królewskich. Stosowany jako element wykończenia, np. jako parapet garażowy, jest dobrym rozwiązaniem. Nie tylko dekorujemy w ten sposób garaż, ale chronimy parapet od licznych zabrudzeń. To, co cechuje granit także to długowieczność. Jego struktura jest niezwykle wytrzymała, a jak wiadomo, parapety zewnętrzne są narażone na zmienne warunki atmosferyczne, ze względu na to, że wystają poza zabudowanie.

Wytrzymałe, mocne i niezwykle ozdobne, w ten sposób można podsumować parapety, wykonane z granitu. Idealnie sprawdzają się do garażu, możemy je umieszczać wewnątrz konstrukcji oraz za zewnątrz. Parapety z granitu zyskują coraz większe grono zwolenników, planując budowę garażu, weźmy pod uwagę ten rodzaj surowca!

2 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *