Okna dźwiękoszczelne do garażu

Okna dźwiękoszczelne do garażu

Decydując się na zakup odpowiedniego i dostosowanego do swoich potrzeb garażu, warto również pomyśleć o dodatkach. Jednym z nich są funkcjonalne i bezpieczne okna, które podnoszą nie tylko walor estetyczny całego budynku, ale także wpływają na komfort użytkowania garażu, dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż są źródłem naturalnego światła oraz wykorzystując je, można przewietrzyć garaż bez otwierania całej bramy. Coraz więcej osób decyduje się na montaż okien dźwiękoszczelnych. Co wyróżnia te profile? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Okna dźwiękoszczelne

Warto zdecydować się na zakup odpowiednich okien dźwiękoszczelnych jest niezwykle ważny. Dzięki czemu ograniczysz zakres hałasu w tym budynku. Jednym z bardziej polecanych profil są oczywiście okna z RW o wartości co najmniej 40 dB, oznacza to, że tłumią one hałas do 40 dB, który pochodzi z zewnątrz. Co więcej, okna dźwiękoszczelne są łatwe w obsłudze, a także prezentują się niezwykle estetycznie.

garaż

Zalety okien dźwiękoszczelnych

Podstawową zasadą okien dźwiękoszczelnych jest wysoki współczynnik izolacji dźwiękowej. Terminem tym określa się zdolność przegrody lub innej części profilu do niwelowania przepływu fal akustycznych, wibracje oraz drgania. Im wyższa jest izolacja dźwiękowa, tym skuteczniej okno tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz. Izolację dźwiękową mierzy się za pomocą wskaźnika wcześniej wspomnianego RW. Wraz ze wzrostem jego wartości poprawia się również odporność przegrody na przepływ dźwięku.

Polecanymi profilami są na pewno te, których RW wynosi 40 dB. Kiedy zdecydować się na takie okna? Przede wszystkim, gdy budynek usytuowany jest blisko drogi głównej, ponieważ wtedy można liczyć na naprawdę skuteczne wyciszenie. Jeśli budynek stoi gdzieś poza miastem, na przykład na wsi, wystarczą profile z poziomem izolacji akustycznej RW na przykład 20-25 dB.

Okna dźwiękoszczelne do garażu – po co?

Wiele osób może się zastanawiać nad tym, po co decydować się na montaż okien dźwiękoszczelnych w garażu? Przecież w konstrukcji tej nie mieszka się. Otóż okna dźwiękoszczelne świetnie także wytłumiają wszelkie wibracje, dzięki czemu w środku konstrukcji jest spokojnie, żadne przedmioty ani samochód nie są narażone na przypadkowe drgania. Należy zaznaczyć, że w niektórych rejonach Polski drgania te są dosyć intensywne, mogą one również być niebezpieczne. Jeśli garaż jest rzeczywiście usytuowany blisko ruchliwej drogi, warto zatem postawić na sprawdzone, bezpieczne okna dźwiękoszczelne, które dodatkowo świetnie izolują ciepło, a co za tym idzie, garaż jest dodatkowo docieplony.

okno w garażu

 

Okna dźwiękoszczelne do garażu są świetnym pomysłem. Nie tylko tłumią hałasy, które dobiegają z zewnątrz, ale także przypadkowe drgania, które mogłoby zaszkodzić samochodowi lub przedmiotom, znajdującym się w środku. Najlepiej zdecydować się na profile o współczynniku izolacji akustycznej RW 40 dB  Są to wysokojakościowe i naprawdę szczelne okucia. Co więcej, okna dźwiękoszczelne zapewniają świetną izolację cieplną. Prezentują się naprawdę elegancko.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *