Niezbędnik majsterkowicza! Zobacz, co musisz mieć w swoim garażu!

Niezbędnik majsterkowicza! Zobacz, co musisz mieć w swoim garażu!

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z własnym mini warsztatem, dobrze jest wcześniej zakupić wszystkie potrzebne narzędzia, które z pewnością przydadzą nam się do majsterkowania. Zazwyczaj jednak nie jesteśmy pewni, co tak naprawdę będzie nam  potrzebne „na już”, a co w późniejszym czasie, gdy zdobędziemy nowe umiejętności, dlatego z pomocą przychodzi nasz poradnik! Sprawdźcie koniecznie jakich akcesoriów potrzebujecie, by na dobre oddać się nowej pasji, a jeśli już posiadacie swój warsztat, zobaczcie, czego Wam jeszcze brakuje, by móc swobodnie majsterkować.

Narzędzia, które koniecznie musisz mieć w swoim warsztacie!

Są akcesoria ważne i ważniejsze. Z pewnością jest kilka takich, które naprawdę warto mieć, nawet jeżeli nie majsterkujemy na co dzień. Młotek, zestaw gwoździ czy wkrętarka są niezwykle przydatnymi, warsztatowymi narzędziami, które pomogą nam choćby przy składaniu mebli. A co jeszcze dobrze jest trzymać w naszym garażu?

 • Śrubokręty – poluzowane drzwiczki od szafki? To nie problem, śrubokręt załatwi sprawę! Wystarczy zakupić podstawowy zestaw śrubokrętów (znajdziemy w nim po kilka rozmiarów śrubokrętów płaskich i krzyżakowych), dzięki temu przykręcimy praktycznie wszystkie śrubki w naszym domu.
 • Klucze – przydadzą się do odkręcania i przykręcania dużych śrub, np. sześciokątnych. Klucze dostaniemy w różnych rodzajach, m.in. płaskie, oczkowe,
 • Zestaw gwoździ, śrubek i nakładek – choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie są to akcesoria pierwszej potrzeby, to z pewnością docenimy je, gdy zgubi nam się bolec mocujący szafę.
 • Młotek i wkrętarka – jeżeli posiadamy już gwoździe i śrubki, warto zakupić akcesoria, dzięki którym swobodnie je przymocujemy i wkręcimy. Z pewnością pomocne okażą się narzędzi łatwe w obsłudze, a zarazem szybko potrafiące uporać się z problemem, jak np. wkrętarka.
 • Zwijana miarka – zapewne mieliśmy już niejedną taką sytuację czy to w naszym domu, czy garażu, że koniecznie trzeba było zmierzyć miejsce na nowy mebel. Zwijana miarka pozwoli nam szybko i poręcznie odmierzyć dowolną odległość, jest sztywna, a zarazem giętka, dlatego bardzo swobodnie się nią operuje, a co najważniejsze nie zajmuje w szufladzie, czy skrzynce z narzędziami wiele miejsca.
 • Zestaw noży do cięcia – kupimy je w dowolnym markecie budowlanym, z łatwością przecinają folię, tekturę, tkaninę, tapetę, a nawet twarde tekstury, takie jak kilkumilimetrowy karton czy piankę pod panele.
Warto mieć zawsze w garażu zestaw nożyków do cięcia, dzięki temu będziemy mogli przycinać wiele twardych tekstyliów!

Narzędzia dla zapalonych konstruktorów i majsterkowiczów!

Gdy od dawna zamierzamy zaaranżować nasz mały warsztat DIY lub mamy zacięcie stolarskie. Warto zakupić kilka niezbędnych narzędzi, które pomogą nam w obróbce drewna oraz okażą się niezwykle przydatne przy naprawie lub przy konstruowaniu, np. mebli i makiet. Co warto kupić?

 • Pilarka tarczowa – z łatwością przytniemy nią drewno, bez konieczności korzystania z siekiery. Dzięki elektrycznej pilarce obróbka drewna nigdy nie była taka prosta. Jeżeli ciekawi jesteście, do czego może Wam jeszcze posłużyć i jak jej używać, koniecznie poczytajcie więcej tutaj.
 • Wiertarki, wiertarko-wkrętarki – dla zapalonych majsterkowiczów, z pewnością okażą się przydatne urządzenia, dzięki którym wykonamy kilka czynności, np. wiertarko-wkręrtarki.
 • Szpachle, pędzle, wałki malarskie, lakiery utwardzające lakier, bazy, biała i czarna farba – czyli jednym słowem porządny zestaw malarski. Obrabiając drewno, warto go od razu odpowiednio zakonserwować, dlatego dobrze jest mieć pod ręką puszkę z lakierem impregnującym. Dodatkowo, zdarza się, że musimy coś zamalować lub poprawić, gdy farba odpryśnie. Dobrze jest mieć pod ręką farby uniwersalne – białą i czarną, a także te, które przeważają na naszych ścianach czy to w domu, czy w garażu.
 • Obcęgi, kombinerki, różnorodne kleje – Dzięki tym narzędziom ułatwimy sobie pracę. Szybko wyciągniemy za pomocą obcęgów zalegające w drewnie gwoździe, a dzięki klejowi skleimy ze sobą różne materiały. Warto wybrać się do dowolnego marketu budowlanego i zakupić porządne kleje do drewna, plastiku i tworzyw sztucznych.
 • Odkurzacz – Znacie ten problem, gdy szlifując lub tnąc drewno, wióry latają po całym pomieszczeniu? Aby utrzymywać swój warsztat w czystości, dobrze jest zakupić odkurzacz, który podłączymy bezpośrednio do wylotu urządzenia tnącego. Tym samych nie będziemy musieli po skończonej pracy. Porządne urządzenie nabędziemy już w cenie około 400 złotych.

Wkrętarka jest bardzo pomocnym narzędziem, dzięki niej będziemy mogli przykręcić szybko i z łatwością różnorodne śrubki i wkręty

Kupując te akcesoria z pewnością dobrze wyposażycie swoje garażowe warsztaty! Ilość sprzętów zależy przede wszystkim od naszego poziomu zaawansowania oraz od tego, czy planujemy wykonywać tylko drobne prace „okołodomowe”, czy jednak poważniejsze prace stolarskie. Majsterkowanie to także niezwykle zajmujące, ale także kreatywne hobby, być może warto spróbować, bo jak wiadomo nic tak nie cieszy, jak wykonane własnoręcznie meble lub zabawki! Nawet jeśli nie mamy aż takich ambicji i tak warto przemyśleć kupno choć podstawowych narzędzi, nasz portfel pozostanie o wiele grubszy, jeśli nie będziemy musieli wzywać fachowca do każdej drobnej naprawy w domu.