Nietypowe pomysły na oświetlenie do ogrodu

Nietypowe pomysły na oświetlenie do ogrodu

Zima to niewątpliwie czas, kiedy chętnie przystrajamy nie tylko nasze domu światełkami, kolorowymi lampkami, ale także i ogrody! Kto z nas nie lubi oglądać ładnych, ozdobionych ogrodów, przystrojonych nie tylko na Święta, ale zwyczajnie, na czas zimowy? My bardzo to lubimy, dlatego poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów na oświetlenie ogrodu, które będziecie mogli wykorzystać nie tylko w zimę, ale także na wiosnę, czy na letnie wieczory z przyjaciółmi podczas spotkań.

Żarówki z kolorem

Bardzo popularne są oczywiście kolorowe żarówki. Te pięknie wyglądające lampki same w sobie mają określony kolor, a żaróweczka w środku, rozświetlając się, oświeca ścianki lampek. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, gdyż już teraz wielu z nas korzysta z tzw. cotton ballsów, które są bardzo podobnym pomysłem. Co istotne, kolorowe żarówki mogą ozdabiać budynki, architekturę, bardzo dobrze współgrają z tymi elementami ogrodu. Bez problemu możemy zatem zawiesić je na naszych domu i oświetlać go nawet w sezonie letnim. Spróbujecie?

kolorowe lampki na domu
Kolorowe żarówki są niezwykle popularne, nic dziwnego, bardzo ładnie prezentują się na zewnątrz.

Pień, który świeci…

Coś nietypowego dla fanów świeczek oraz DIY. Samodzielnie możemy zrobić sobie „lampkę”. Wystarczy, że z wycieczki z lasu, w sezonie jesienno-zimowych, przyniesiemy niewielkich rozmiarów pień. Pamiętajmy jednak, by nie okaleczać drzew, a rozglądać się jedynie za leżącym, niewielkim pniem. Następnie wyżłobimy nieco boki pnia, aż do środka, tworząc coś w rodzaju nacięcia i umieścimy tam kolorowe lub białe żarówki. Efekt jest przecudowny! Możemy oczywiście zakupić nowe tego typu produkty.

Lampiony

Lampiony to bardzo popularny pomysł na oświetlenie ogrodu, chyba jeden z częściej wykorzystywanych. Jak wiadomo, możemy zdecydować się zarówno na lampiony papierowe, jak i na metalowe lub ażurowe. Te ostatnie sprzedawane są często w sporych koszach lub pod postacią lamp solarnych. Światło, które wydobywa się z lampionów, jest delikatne, nie męczy oczu, dlatego świetnie sprawdzają się one podczas imprez w ogrodzie. Koniecznie wykorzystajcie ten pomysł latem.

lampion
Lampiony stanowią przepiękną ozdobę ogrodu.

Świecące doniczki

Ciekawym sposobem na przystrojenie ogrodu jest także wykorzystanie świecących donic. Możemy wykonać ten rodzaj oświetlenia na dwa sposoby – albo przystroić doniczkę z kwiatkiem lub bez rośliny światełkami albo zakupić specjalną donicę świecącą. Jest to nowoczesne, a zarazem ciekawe rozwiązanie dla wielu ogrodników, którzy chcą, by ich rośliny nie tylko przepięknie prezentowały się w dzień, ale także w nocy! Co istotne, tego typu doniczki dają naprawdę korzystne światło, można przy nich miło spędzać czas.

Ciekawe lampiony, czy lampy sprawiają, że ogród nabiera nieco rustykalnego wyglądu. Jeśli lubimy taki styl, warto wykorzystać go!

Rustykalny charakter

Ci, którzy lubią nieco rustykalne wzory i ozdoby, mogą skorzystać z ciekawego rozwiązania, jakim jest wykorzystanie lampy naftowej do dekoracji. Tego typu lampę możemy sami zakupić na targach staroci, które często organizowane są w większych miastach i odnowić. Dzięki temu nasz ogród nabierze niepowtarzalnego charakteru. Rozwiązanie to ciekawie prezentuje się i latem i zimą. Jest z pewnością niecodziennym pomysłem na dekorację.

 

14 Comments
  1. Kocham takie pomysły, sama mam pełno światełek w mieszkaniu, zawsze znajdę gdzieś dla nich miejsce 🙂 <3

  2. U nas są takie kolorów żarówki i zmieniamy sobie ich barwę w zależności od nastroju i okazji.

  3. Każdy tutaj pomysł mi się bardzo podoba!♥️♥️♥️

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *