Montujemy huśtawkę w ogrodzie!

Montujemy huśtawkę w ogrodzie!

Prawie każde małe dziecko uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, szczególnie wiosną i latem. Jeżeli dysponujemy ogrodem, pamiętajmy, aby zaplanować nieco przestrzeni do zabawy dla naszego malucha! Dzięki temu będzie mógł zaprosić do siebie kolegów, a także nie będzie się nudził! Idealnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na huśtawkę! Chcecie wiedzieć dlaczego? W jaki sposób zamontować sprzęt w ogrodzie oraz o czym należy pamiętać? Sprawdźcie!

 

Świetna zabawa dla całej rodziny

Huśtawka to świetna atrakcja dla dzieci! Kto z nas nie lubił w dzieciństwie korzystać z tego dobrodziejstwa na placu zabaw? Huśtawka zazwyczaj zajmuje naszemu maluchowi czas na kilka godzin i jest dobrym bodźcem integracji, nasze dziecko może zaprosić do wspólnej zabawy kolegów. Dzieci uwielbiają zwyczajnie się huśtać, a także urządzać zawody w huśtaniu lub organizować różnorodne gry. Huśtawka to także idealna atrakcja dla całej rodziny! Obecnie w marketach budowlanych można zakupić huśtawki sporych rozmiarów, które pomieszczą kilka osób. Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie miłego popołudnia na huśtawce przy kawie ze znajomymi. Huśtawki rodzinne, nie pozwalają na energiczne rozkołysanie, ale są świetną alternatywą dla zwykłych ławek ogrodowych.

Huśtawka to świetna atrakcja dla całej rodziny!

Odpowiednie podłoże

Zanim zaczniemy rozglądać się za gotowymi huśtawkami lub będziemy szukać odpowiednich materiałów, musimy zadbać o dobre podłoże. Warto zakupić specjalną matę gumową pod huśtawkę, dzięki temu w razie upadku dziecka, nie zrani sobie ono kolana. Pamiętajmy, że mata ta powinna mieć co najmniej 6m2, aby zapewniać bezpieczeństwo. Najlepiej jednak, jeśli mata ma większą powierzchnię, ponieważ dzieci zwykle dość mocno rozkołysują się na huśtawce, przez co upadek może nastąpić nieco dalej. Bardzo ważna jest także lokalizacja. Huśtawka powinna znajdować się na terenie równym oraz zlokalizowanym po stronie północnej. Południowe, palące słońce może być przyczyną przegrzania organizmu, a w efekcie spowodować chorobę.

Huśtawka dziecięca może mieć ciekawe i urozmaicone kolorystycznie siedzisko!

 

Montowanie huśtawki w ogrodzie

Gotową huśtawkę możemy bez problemu zakupić w sklepie budowlanym, zarówno tę przeznaczoną dla dzieci, jak i tę rodzinną. Możemy także wykonać własnoręcznie huśtawkę, zakupując do niej potrzebne materiały.

Pierwszym krokiem jest wykonanie stelażu. W tym celu musimy nabyć 5 sporych rozmiarów belek lub konstruktów stelażowych, które połączymy w jedną całość za pomocą łącznika do huśtawki. Ponadto będą nam potrzebne: kotwa kantowa – 4 sztuki, zawiesia –2 sztuki, wkręty około 20 sztuk. Na jednej z belek umieszczamy zawiesia, ta część będzie trzymała huśtawkę, następnie pozostałe cztery belki wkładamy w dwa łączniki i wkręcamy wkręty. Stelaż huśtawki mamy prawie gotowy, wystarczy jeszcze porządnie zakotwiczyć go do podłoża. Jeśli wykonujemy samodzielnie siedzisko, możemy zabrać się za jego montaż do zawiesi. W innym wypadku montujemy siedzisko gotowe do górnej belki przed montażem belek lub podobnie, od razu do zawiesi. Kolejnym krokiem jest test huśtawki, pamiętajmy, aby sprawdzić jej bezpieczeństwo, przed oddaniem do użytku dzieciom lub rodzinie.

Warto zdecydować się na montaż huśtawki, dzięki temu dzieci będą miały świetną rozrywkę

 

Jeśli chodzi o duże huśtawki, to zazwyczaj możemy zakupić gotowe konstrukcje w sklepie budowlanym, podobnie jak gotowe elementy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *