Montaż fotowoltaiki na dachu garażu

Montaż fotowoltaiki na dachu garażu

Systemy fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze z roku na rok. Nic dziwnego, ponieważ rachunki za prąd stale rosną, a dzięki montażowi funkcjonalnej instalacji PV można korzystać z darmowego prądu, całkowicie uniezależnić się od dostawcy lub też częściowo. Myśląc o panelach fotowoltaicznych, sporo osób decyduje się na montaż konstrukcji na dachach domów czy też na gruncie. Warto jednak wiedzieć, że panele słoneczne można zamontować również na garażach. Jak wygląda zatem tego typu instalacja? Zachęcamy do lektury.

Panele fotowoltaiczne na garażu

Sporo osób zastanawia się czy to rzeczywiście możliwe jest, aby zamontować panele fotowoltaiczne na garażach. Jeżeli konstrukcja ta jest w miarę stabilna i zwrócona w odpowiednią stronę, warto zdecydować się na postawienie stelaży z panelami, ponieważ dzięki temu będą one mogły pobierać energię słoneczną.

 

garaż
Na dachu garażu można swobodnie montować stelaż z panelami fotowoltaicznymi.

Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów

1. Konstrukcja garażu – garaże wykonane z elementów prefabrykowanych są dosyć stabilne, a przede wszystkim kotwiczy się je do wylewki. Przypominają nieco garaże typowo blaszane, natomiast cała konstrukcja prezentuje się niezwykle elegancko. Ściany pokryte są tynkiem, a w środku można zdecydować się na płytę warstwową, dzięki temu garaż wygląda jak budynek murowany. Warto pamiętać, że na tego typu konstrukcji można bez problemu postawić panele fotowoltaiczne, które będą pobierać energię słoneczną. Instalacja ta nie będzie obciążeniem dla takiej instrukcji, ponieważ garaże te zostały wykonane na wysoką klasę obciążenia.
2. Umiejscowienie garażu – warto zdecydować się na postawienie paneli na garażu w momencie, kiedy konstrukcja rzeczywiście jest jedynym budynkiem, który odwrócony w stronę południową. Można też zdecydować się na dodatkowe wykorzystanie powierzchni garażu, część paneli może zostać zamontowanych na dachu domu jednorodzinnego, natomiast część na gruncie lub też właśnie na garażu. Dzięki temu, że panele zwrócone są w stronę słońca, mogą pobierać o wiele więcej energii, która przekształcana jest później w prąd zmienny co bezpośrednio przyczynia się do generowania małych strat prądu, a także pozwala skutecznie uniezależnić się od dostawcy.

 

Coraz więcej osób decydujących się na montaż systemu fotowoltaicznego, wybiera garaż jako konstrukcję, na której umiejscowione zostaną panele. Nic dziwnego, garaże prefabrykowane, czyli wykonane z elementów stalowych, które prezentują się bardzo elegancko i przypominają typowy garaż murowany, są naprawdę wytrzymałe. Bez problemu można ustawić na nich panele fotowoltaiczne i tym samym cieszyć się z darmowego prądu. Sporo osób, które chcą dodatkowo zwiększyć powierzchnię poboru energii, montuje panele zarówno na dachach domów, jak i na dach garażu.

 

Warto pamiętać, aby skorzystać z polecanej firmy, która zajmuje się produkcją i montażem solidnych garaży, dzięki temu można mieć pewność, że będą one świetną konstrukcją pod panele PV.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *