Malina Polana - owoc jesieni

Malina Polana - owoc jesieni

Wiele osób, które uwielbiają owoce, niezwykle cenią sobie maliny. Można z nich wykonywać różnorodne przetwory, ale także wykorzystywać do ciast, soków lub jeść je prosto z krzaka! Nic dziwnego, że tak wiele ogrodników, także hobbystów, decyduje się na to, aby zasadzić również malinę tak zwaną polaną, czyli jesienną. Co można powiedzieć o tym krzaku? Dlaczego warto zdecydować się na zasadzenie tego rodzaju maliny?

Jesienne odmiany malin

Warto wiedzieć, że maliny można zbierać nie tylko w lecie, ale również jesienią. Popularną maliną tego sezonu jest tak zwana Polana. To ciekawe odmiany, które bardzo intensywnie owocują na pędach tegorocznych, czyli od sierpnia do pierwszych przymrozków. Natomiast jeśli nie przetniesz krzewów zbyt mocno przed nastaniem zimy, możesz się spodziewać owoców wczesnym latem, jeszcze w czerwcu lub w lipcu. jesienna odmiana maliny warto sadzić z odsłoniętymi korzeniami od października do listopada czyli jesienią tym okresie panują bardzo dobre warunki w glebie ponieważ jest ona wilgotna a także rozpulchniona przed pierwszymi przymrozkami maliny będą miały jeszcze czas na zakorzenienie się jeśli natomiast planujesz Co sadzić maliny jesienne w doniczkach wybierz zatem wczesną wiosnę.

Maliny Polany

Odmiana jesienna – malina Polana

Warto od razu wspomnieć, że malina Polana nie jest jedyną odmianą jesienną. Można jeszcze wyróżnić tak zwaną malinę Polkę, Polesie, Poranną Rosę. Malina Polana jest natomiast lenną odmianą malin, która owocuje na pędach jednorocznych, od połowy sierpnia do przymrozków. Może jednak wydać także owoce na pędach dwuletnich, na przełomie czerwca i lipca. Wyróżnia ją szeroko stożkowaty kształt owoców, a także wielkość, ponieważ maliny te są dość duże lub średnie, znacząco wyróżniające się od malin tradycyjnych.

Wzrost tego krzewu jest dosyć duży, ponieważ ta odmiana jest w stanie wytworzyć kilkanaście pędów, a także wyrosnąć na prawie półtorej metra. Maliny te pokryte są delikatnymi kolcami, jest odporna na krzaczastą karłowatość, która charakterystyczna jest dla zwykłych malin.

To, co można jeszcze powiedzieć o malinie Polanej to fakt, że jest odporna na wirusy i dosyć łatwa w uprawie. Odpowiednio pielęgnowana przy obecnie dostępnym sposobie uprawy, może owocować bardzo dobrym poziomie.

Owoce maliny Polanej

Co ciekawe, owoce maliny Polanej są dosyć duże, zwarte, a także jaskrawo czerwone, z połyskiem. Nie da się ukryć, że są naprawdę smaczne, przez wielu wybierane specjalnie dla tego smaku.

 

malina

 

Jeśli chcesz zbierać owoce w swoim ogrodzie do późnej jesieni, tuż przed zimą, warto zdecydować się na zasadzenie maliny Polanej. Możesz posadzić sadzonki już teraz do ziemi lub zdecydować się na wysiew na wiosnę do doniczek. Są to owoce krzewy jednoroczne lub dwuroczne, w zależności od tego, czy zlikwidujesz je i zasadzisz w ponownie, czy zostawisz na następny rok. Malina Polana niezwykle obficie owocuje, ponadto jej owoce mają przepyszny, słodki smak.

4 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *