Letnie bukiety kwiatów

Letnie bukiety kwiatów

Lato w pełni, choć w tym roku ta pora roku nas nie rozpieszcza, ponieważ bardzo często pada, to jednak jest to idealny czas na to, by zebrać piękne kwiaty do wazonu. W lecie mamy naprawdę bardzo duży wybór różnorodnych kwiatów, które zdobią nasze rabaty w ogrodach, można je wykorzystać jako kwiaty cięte.

Jakie kwiaty możemy trzymać w wazonie?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie bukietów, np. z mieczyków, lilii, dalii. Kwiaty te mają niespotykane kolory i kształt, dlatego, jeśli umieścimy je w wazonie, razem będą stanowić świetną ozdobę naszego stołu w salonie lub w kuchni. To, co jest ważne to fakt, że można je bez przeszkód wkładać do tego samego wazonu, ponieważ nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na rozwój innych kwiatów.

Wazoniki

Tej ciekawej kompozycji dopełnią z pewnością wazoniki. Letnie wazoniki możemy przyozdabiać samodzielnie farbami do szkła lub zakupić jakieś ozdobne modele. Bardzo wiele osób wykorzystuje jednak wazony stonowane, np. białe lub szare, ponieważ idealnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. Ponadto naprawdę dobrze komponują się z kolorowymi kwiatami.

Warto poruszyć także kwestię związaną z pielęgnacją takich kwiatów, a także kwestię związaną z przygotowaniem potrzebnych rzeczy do procesu ścinania. Przede wszystkim kwiaty obcinamy dobrymi nożyczkami do gałęzi, a najlepiej sekatorem. Następnie wkładamy je do letniej wody. Przyjęło się, że nalewamy chłodnej wody, by kwiaty mogły się zregenerować, jednak jest to nieprawdą. Bez trudu możemy włożyć je do wody, która ma około 30 stopni. Zwróćmy też uwagę na jakość tej wody. Jeśli jest ona nazbyt chlorowana, warto przegotować wodę, a dopiero potem włożyć kwiat do niej. Wymieniajmy wodę codziennie, tylko wtedy będziemy mieć pewność, że kwiaty o wiele dłużej przetrwają. Wiele osób zmienia wodę, gdy ta robi się mętna. Jest to oczywiście błąd, ponieważ kwiaty mogą bardzo szybko zeschnąć.

Jest jednym z popularniejszych kwiatów letnich, ciętych – dalia, lubicie?

Unikaj stawiania kwiatów obok owoców

Warto jeszcze pamiętać o tym, że ścinając kwiaty, należy tego dokonywać pod tzw. kątem. Kwiaty muszą mieć łodygi podcięte na skos, a nie prosto. Pomoże to z pewnością w dłuższej „żywotności”. Bardzo wielu ekspertów ogrodnictwa i osób, które na co dzień hodują kwiaty cięte, uważa, że nie należy umieszczać kwiatów w pobliżu owoców, ponieważ owoce wydzielają etylen, który przyspiesza proces kwitnienia. Przez co kwiaty mogłyby zbyt szybko dojrzeć.

 

Mieczyki są pięknymi kwiatami, które często ozdabiają pokoje w domach.

Kwiaty cięte w wazonie są naprawdę przepiękne. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto co kilka dni rano zbierać kilka łodyg i umieszczać je w wazonie. Od bardzo wielu lat kwiaty stanowią naturalną ozdobę, o której często zapominamy, warto wziąć to pod uwagę.

A Wy lubicie kwiaty we wazonie?

6 Comments
  1. Nie miałam pojęcia, że kwitów nie można trzymać koło owoców i też nigdy nie ścinałam ich po skosie. Dzięki za przydatne rady.

  2. Zaskoczyłaś mnie informacją o tym, że nie można trzymać kwiatów obok owoców. Bardzo pouczający wpis.

  3. Bardzo lubię, ale te na łąkach też mnie zachwycają, więc staram się zbyt często ich nie zrywać. Niech cieszą oczy wszystkich ludzi:)

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *