Lato tuż tuż– nietypowe sprzęty i rzeczy, które mogą być trzymane w garażu

Lato tuż tuż– nietypowe sprzęty i rzeczy, które mogą być trzymane w garażu

Już niebawem lato! Jak wiadomo, jest to jedna z bardziej lubianych pór roku, głównie ze względu na fakt, że jest ciepłu, często także mamy urlopy i możemy wyjechać na wakacje z rodziną lub przyjaciółmi. Lato to również świetny czas na to, by zrobić porządki w swoim garażu, zdecydować się na przedmioty, jakie warto w nim trzymać, gdzie włożyć odpowiednie rzeczy, a także, czego warto się pozbyć.

Jaki garaż wybrać?

Garaż na samochód jest niezwykle przydatnym pomieszczeniem, ponieważ chroni nasze auto przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także negatywnymi skutkami pogodowymi. Warto zatem wybudować lub postawić odpowiedni garaż w swoim ogrodzie, jeśli tylko mamy taką możliwość. Co więcej, możemy zdecydować się na kilka opcji. Konstrukcje te dostępne są w wersji pojedynczej, podwójnej, możemy nawet zbudować garaż na kilka samochodów z pomieszczeniem gospodarczym, na indywidualne zamówienie lub też sam domek gospodarczy na narzędzia.

Możliwości mamy kilka, wiele zależy od naszych finansów, czy też miejsca w ogrodzie. Niezaprzeczalne jest jednak to, że najlepszy okaże się jednak garaż na samochód i na sprzęty. Warto o tym nie zapominać.

 

garaż blaszany
Garaż z pomieszczeniem gospodarczym okaże się z pewnością idealny!

Sprzęty sportów zimowych

Dzięki dodatkowemu pomieszczeniu możemy chować w garażu różne, potrzebna narzędzia do ogrodu lub też sprzęty. Co zatem może być trzymane w garażu? Nawiązując do zimowego sezonu, warto latem zrobić porządki i przygotować ubrania, czy też sprzęty do zimowych sportów na nowy sezon. Jeśli zastanawiamy się, np. gdzie trzymać narty, garaż na pewno okaże się świetnym miejscem. Przede wszystkim dlatego, że zwykle jest to wysoki budynek, więc postawione pionowo, przy ścianie narty nie będą zawadzać. Warto przywiązać je do specjalnego stelażu na ścianie lub to jakiś uchwytów, wtedy nie będą one praktycznie w ogóle „zabierać” miejsca.

Buty, których używany sezonowo

Kolejną, nietypową propozycją jest trzymanie w garażu butów, w których na co dzień nie chodzimy lub używamy sezonowo. Warto to zrobić, ponieważ dzięki temu zyskujemy nieco przestrzeni w domu, w szafach na buty. Jak wiadomo, nie zawsze mamy miejsce, by mieć w domu wszystkie pary naszego obuwia, zwłaszcza np. śniegowców lub szpilek. Jeśli wymieniamy garderobę obuwniczą sezonowo, warto pomyśleć o stworzeniu lub zakupie specjalnej szafki na buty i umieszczeniu tam butów. Świetne rozwiązanie!

Wspomnienia z dzieciństwa

Co istotne, garaż to dla wielu „świat wspomnień”. Nie trudno zgadnąć, że bardzo wiele osób decyduje się na trzymanie swoich zabawek z dzieciństwa lub też działającego sprzętu w garażu. Kartony wspomnień piętrzą się w garażowych pomieszczeniach. Jest to jak najbardziej rozsądne wyjście z tej sytuacji, jednak musimy pamiętać, by wcześniej przeprowadzić selekcję rzeczy. Schowajmy w garażu tylko te przedmioty, z którymi rzeczywiście żal nam się rozstać lub też są jeszcze sprawne i działają poprawnie. Nie warto trzymać w garażu wszystkich zabawek z dzieciństwa.

kasety
Wspomnienia z dzieciństwa – bardzo wiele osób w ten sposób przechowuje swoje kasety, płyty z lat młodzieńczych.

Lodówka, pralka, chłodziarka?

Ciekawym, pomysłem jest też spożytkowanie garażowego miejsca do trzymania dodatkowych sprzętów. W bardzo wielu domach, garaż służy także do postawienia, np. dodatkowej pralki lub suszarki lub też lodówki, czy zamrażarki. Warto o tym pomyśleć, jeśli mamy taką możliwość. Nie zapominajmy jednak, że musimy mieć doprowadzony prąd.

PRALKA
Niektórzy trzymają pralki w piwnicy lub garażu, np. na odzież roboczą

 

 

 

Garaż może być, jak się okazuje dość uniwersalnym pomieszczeniem, w którym możemy trzymać nie tylko samochód, ale także wiele ciekawych sprzętów, wspomnień z dzieciństwa, a nawet urządzić tam dodatkowe miejsce do trzymania…lodówki. Bardzo często nie wykorzystujemy zwyczajnie potencjału tego miejsca, wraz z latem warto to zmienić.

6 Comments
  1. U mnie w garażu jest wszystko, wszystko to, co akurat nie jest potrzene w domu 🙂 Są i stare zabawki i sprzęt sportowy i ubrania i czego tam jeszcze nie ma…

  2. Mamy w sumie więcej powierzchni do przechowywania, niż domieszkania, w garażu, zamiast trzymać auta, mąż urządził sobie Warsztat. W przyległym pomieszczeniu szafa na sezonowe rzeczy, rowery, sanki, poza sezonem basen i trampolina …

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *