Latarka, przyrząd każdego majsterkowicza – jaką wybrać?

Latarka, przyrząd każdego majsterkowicza – jaką wybrać?

Każdy majsterkowicz wie, że latarka zawsze się sprawdza. Czy to podczas wykonywania manualnych prac, które wymagają sporej dawki światła, czy podczas skręcania mebli, przy gorszym oświetleniu. Nie zawsze mamy także możliwość doprowadzenia prądu do naszego garażu lub domku gospodarczego. Warto zatem zawsze mieć pod ręką odpowiednią latarkę. Dzięki temu oświecimy sobie odpowiednio miejsce pracy.

Dlaczego warto mieć latarkę w domu i w garażu?

Latarka przydaje się nie tylko w garażu, ale także w naszym domu. Na wypadek awarii prądu, warto zawsze mieć ją schowaną w szufladzie. Ile razy zdarzyło się Wam, że będąc w domu, czy garażu nagle wyłączyli prąd? Wszystko w porządku jest do czasu, gdy mamy dzień, gorzej, kiedy akurat jest już ciemno. Warto mieć zatem latarkę w każdym pomieszczeniu w szufladzie, lub w newralgicznych miejscach budynku. Dzięki temu zawsze będziemy mogli od razu ją wziąć.

Latarka do domu i do warsztatu na prąd

Jaką latarkę wybrać?

Jako majsterkowicze, wiemy, że praca przy domowym DIY bywa czasami niezwykle czasochłonna, ponadto nierzadko mamy do czynienia ze sklejaniem, lutowaniem, czy łączeniem elementów naprawdę małych, latarka jest zatem przydatna. Kupując odpowiednią, warto zwrócić uwagę na ilość diod. Im będzie ich więcej, tym mocniejszy będzie strumień  światła w latarce, a o to przede wszystkim nam chodzi. Kolejną, niezwykle istotną sprawą jest sposób ładowania. Zwróćmy uwagę na to, na jakiej zależy nam tak naprawdę latarce. Możemy kupić wersje:

  • Tradycyjną, na baterie – to jedna z najpopularniejszych latarek, dostępnych na rynku. Jeśli jakąś kupujemy, to zwykle tę. Zastanówmy się jednak nad jej ekonomicznością. Baterie zużywają się, najczęściej niestety w najmniej spodziewanym momencie. Natomiast długo nieużywana latarka z bateriami w środku, może skutkować zestarzeniem się baterii i ich wyciekiem do środka urządzenia.
  • Na akumulatory – coraz częściej sięgamy po sprzęt na akumulatorki. Nie musimy martwić się zużyciem baterii, wystarczy jedynie, że będziemy co jakiś czas ładować akumulatory. Nie zapominajmy jedynie o regularności, gdyż rozładowany akumulator w latarce może nas niemile zaskoczyć. Co ważne, warto wykładać akumulatorki z urządzenia po użyciu, gdyż w razie awarii, nie zniszczą latarki.
  • Na prąd – Bardzo popularne stają się także latarki ładowane bezpośrednio w kontakcie, czyli latarki na prąd. Co jakiś czas podładowujemy naszą latarkę w gniazdku, np. raz na tydzień. Jest to świetne rozwiązanie do garażu, gdzie zamierzamy majsterkować, ale także do domu. Tak naładowana latarka będzie nam służyć przez długi czas.
Wielu wybiera także standardowe rozwiązania, latarkę na baterie!

Na co zwrócić uwagę przy kupnie latarki?

Przede wszystkim musimy skupić się na wielkości latarki. Nie kupujmy zbyt dużej, jeżeli potrzebujemy ją do drobnych prac majsterkowych, gdyż będzie nieporęczna. Warto zaopatrzyć się wtedy w niewielką latarkę, którą łatwo utrzymać w dłoni. Natomiast w przypadku np. zbijania mebli z drewna, dobrze jest mieć także dużą latarkę, taką, którą zawiesimy na haku lub położymy obok. W razie awarii prądu, będzie to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Duża latarka przyda się także w domu, gdyż o wiele lepiej oświeci nam drogę w ciemności. Co ważne, do prac manualnych przydaje się także latarka czołowa, dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli trzymać latarki lub specjalnie jej ustawiać w taki sposób, bu dobrze oświetlić sobie pracę. Latarka czołowa zapewnia taki strumień światła, który skierowany jest dokładnie tam, gdzie patrzymy. Ostatnią, ważną rzeczą jest pamiętanie o obudowie. Nie kupujmy delikatnych, plastikowych latarek do warsztatu, czy garażu, gdyż bardzo szybko może ulec uszkodzeniu.

Dobre oświetlenie w warsztacie przy pracy to podstawa! Zaopatrzmy się w dodatkowe źródło światła!

Wybór latarki jest niezwykle istotny, zwłaszcza do garażu, w którym urządziliśmy sobie mini warsztaty DIY. Latarka zapewnia zawsze dodatkowe źródło światła, bardziej precyzyjne. Dzięki temu w przypadku słabych warunków oświetleniowych, czy braku prądu będziemy mogli z łatwością oświetlić sobie pracę.

 

6 Comments
  1. Latarka to dobry przyrząd, potrzebny w niektórych sytuacjach.Dobrze mieć pod ręką latarke.
    Super post, dobry masz styl pisania, podoba mi się twój blog.Pozdrawiam Darriska

  2. Tak, latarka jest bardzo przydatna. Zwłaszcza gdy nie ma prądu. Ostatnio nawet udało mi się zrobić z czołówki prowizoryczną lampę w pokoju.

  3. W sumie nie mam w domu latarki – a to przecież niezbędna rzecz w domu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *