Kwiaty późnego lata

Kwiaty późnego lata

Mimo że lato niedługo przeminie, nadal możemy cieszyć się jego kolorami i odcieniami, zwłaszcza wśród kwiatów. Przepięknie kwitnące byliny są zwiastunem jesieni, która wcale nie musi być szara! Zwykło się sądzić, że to latem jest najbarwniej i najładniej, nic bardziej mylnego! Zobaczcie, co kwitnie początkiem września w naszych ogrodach i jest świetnym zwiastunem pięknej jesieni.

Astry – Marcinki piękne kwiaty wczesnej jesieni

Jeśli lubimy jesień, a także uwielbiamy różnobarwne kwiaty, warto byśmy postawili na Astry! Te przepiękne rośliny inaczej nazywane są Marcinkami i przybierają różnorodne kolory. Kwiaty te świetne czują się w glebie żyznej o odczynie zasadowym, dzięki niej najpiękniej rozkwitają! Dobrze jest także nawozić co jakiś czas ziemię, do której zasadzimy Astry. Będziemy mieć wtedy pewność, że pięknie rozkwitną! Astry zdobią ogrody do późnej jesieni, bardzo często nie zagrażają im także pierwsze przymrozki.

Jakobinki – Cynie, cudowne kolory jesieni

Kolejną, popularną rośliną, którą można spotkać w ogrodach pod koniec sierpnia i we wrześniu, są Cynie, czyli Jakobinki. To kwiaty, które posiadają długie łodygi, dlatego świetnie sprawdzają się w formie kwiatów ciętych. Cynie sadzimy na wiosnę, wraz z ustaniem ostatnich mroźnych poranków i chłodnych wieczorów. Gdy pogoda we wrześniu i początkiem października jest ładna, bardzo możliwe, że Jakobinki będą zdobić nasz ogród do pierwszych oznak nadejścia zimy. Warto je zasadzić w ogrodach, ponieważ posiadają przepiękne kolory!

Chryzantemy, nie tylko złociste

Niezwykle ozdobnymi kwiatami są także Chryzantemy. Co prawda, najczęściej można je spotkać w przydomowych ogrodach późną jesienią, jednak już niektóre rozpoczynają kwitnięcie we wrześniu. To, co wyróżnia te kwiaty to fakt, że posiadają różnorodne kształty kwiatów, np. kuliste, pompowane, pojedyncze, płaskie lub kędzierzawe. Dodatkowo zachwycają kolorami! Chryzantemy możemy spotkać praktycznie we wszystkich odcieniach, najpopularniejsze są te żółtawe, których kolor przechodzi w odcień złoty. Idealnie mogą zdobić także każdy dom, gdy przytniemy je do wazonu!

Zdobne begonie

Begonie to kolejne kwiaty, które spokojnie kwitną do jesienno – zimowych przymrozków. Są to jedne z tych roślin, które zdobią ogród już od maja! Begonie nie potrzebują jakichś specjalnych warunków do wzrostu. Najlepiej czują się w przewiewnej, torfowej ziemi, dobrze napowietrzonej. Należy jedynie pamiętać, aby dobierać odpowiednią doniczkę w czasie wzrostu rośliny. Begonie wyróżniają się zdobnymi kwiatami, ale także ciekawymi kształtami liści. W Polsce bardzo często hoduje się begonię zwisającą i koralową.

Dalie ogrodowe

Dla wielu osób bezkonkurencyjne są oczywiście Dalie! Potrafią przepięknie zakwitnąć, ozdabiając ogród mnogością kształtów i kolorów. Dalie potrafią wyrastać na około 1,5 m, oznacza to, że świetnie spisują się jako kwiaty cięte. Kwiaty te rozpoczynają swoje kwitnięcie końcem sierpnia i można je podziwiać z reguły do końca września. Jak większość roślin, Dalie wymagają żyznej i przepuszczalnej ziemi, dzięki temu o wiele lepiej wzrastają. Możemy wyróżnić, m.in. Dalie półkuliste, kaktusowe, dekoracyjne rabatowe.

Wiele jest odmian kwiatów późnego lata. To, co je łączy to przede wszystkim fakt, że są to rośliny niezwykle zdobne, wyróżnia je mnogość kolorów oraz kształtów. Można stwierdzić, że kwiaty późnego lata są „wstępem” do pięknej jesieni – kolorowej i słonecznej. Taką jesień wielu z nas najbardziej lubi!

10 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *