Kosiarki samojezdne – czy warto je zakupić?

Kosiarki samojezdne – czy warto je zakupić?

Mając kilka hektarów powierzchni ogrodowej, trudno jest ją dokładnie i szybko wykosić, zwłaszcza w jeden dzień. Rozkładając natomiast pracę na kilka dni, nigdy nie będziemy mieli równo rosnącej trawy przed domem, co jak wiadomo, wygląda mało estetycznie. Kosząc duże powierzchnie za pomocą zwykłych kosiarek, męczymy się i marnujemy sporo czasu. Być może warto zatem  zainwestować w kosiarkę samojezdną! Chcecie dowiedzieć się o jej zaletach? Kiedy warto zakupić taki sprzęt? Koniecznie sprawdźcie.

Z czego składa się kosiarka samojezdna?

Kosiarka samojezdna jest powszechnie stosowaną formą koszenia powierzchni ogrodów dużych. Dzięki swojej poręczności oraz możliwości wygodnego siedzenia i kierowania, coraz większa liczba osób decyduje się na jej zakup. Kosiarka ta nazywana inaczej traktorkiem, umożliwia kierowanie nią, a także szybkie i sprawne ścinanie całej trawy. Kosiarka ta składa się zazwyczaj z dwóch tnących ostrzy, które bardzo dobrze radzą sobie z każdym rodzajem trawy. Oczywiście możemy zakupić odpowiedni model dla własnych potrzeb. Do wyboru mamy różnorodne szerokości koszenia, w jakie  wyposażone są kosiarki, a niekiedy nawet ilość noży – zakupimy także kosiarki z trzema nożami tnącymi. Co ważne, kosiarki zasilane są paliwem i osiągają około 10km/h, dzięki temu są w pełni bezpiecznym sprzętem. Niektóre kosiarki są także wyposażone w sprzęt dodatkowy, np. przyczepę lub możliwość zamontowania miotły czyszczącej, np. plac wokół domu.


Kosiarka samojezdna to świetny pomysł na koszenie dużego ogrodu!

 

Dlaczego warto kupić traktorek samojezdny?

Dlaczego nie ułatwić sobie pracy? Jeśli mamy spory ogród, tzn. ponad 1000 m2 powierzchni, warto zainwestować w sprawny traktorek do koszenia. Dzięki temu zetniemy trawę w jeden dzień, przez co unikniemy efektu nierówno rosnącej zieleni. Kosiarki te zostały wyposażone także w wygodne siedzenie, więc kosząc trawę, poruszamy się jak w pojeździe czterokołowym. Dlatego też, że kosiarki mają wygląd niewielkiego czterokołowca, nie sprawdzą się we wszystkich ogrodach. Z pewnością możemy mieć spore problemy, kosząc trawnik na niewielkiej posesji. Decydując się na traktorek, trzeba mieć dużą możliwość manewru, podobnie, gdy kierujemy samochodem. Kosiarki samojezdne to jednak spore ułatwienie i usprawnienie całej pracy. Z pewnością także nie będziemy musieli używać zbyt dużo siły, jak w przypadku kosiarek ręcznych, które trzeba pchać przez ogród, tym samym męcząc i obciążając mocno ręce.


Korzystając z kosiarki samojezdnej, ułatwiamy sobie pracę i nie męczymy się


Jak działa kosiarka samojezdna?

Do tego typu urządzenia wlewamy paliwo i ustawiamy wysokość cięcia trawy. Pamiętajmy, by nie zmieniać ustawienia, dopóki nie skończymy kosić, gdyż na pewno zależy na równomiernie przyciętym trawniku. Dodatkowo kosiarki te zostały wyposażone w system pokonywania nierówności. Oznacza to, że mimo iż ziemia jest nierówna w wielu miejscach i pełno na niej fałd, nie musimy obawiać się nierówno ściętego trawnika. Kosiarka odpowiednio dostosuje się do powierzchni. Pamiętajmy jednak także zawsze o odpowiednim przechowywaniu takiego traktorka. Trzymajmy go w pomieszczeniu zamkniętym oraz konserwujmy co jakiś czas, czyszcząc noże, dolewając benzynę i sprawdzając ogumienie.

Kosiarka samojezdna to inwestycja na długie lata, nie tylko uprościmy sobie pracę, jaką jest koszenie dużego trawnika wokół domu, ale unikniemy kontuzji oraz obciążenia, jakich moglibyśmy doświadczyć, użytkując normalną kosiarkę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z pewnością wybierzemy ten najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

6 Comments
  1. Szczerze powiedziawszy nie znam się na tym nic, a nic dla mnie wystarczy żeby kosiła 🙂 Pozdrawiam serdecznie ?

  2. Wszystkie kosiarki lepsze od elektrycznych, gdzie musimy męczyć się z kablem:/ chociaż traktorki samojezdne to nie tylko wygoda ale też dla mnie świetna zabawa:)

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *