Kilka porad dla początkującego majsterkowicza

Kilka porad dla początkującego majsterkowicza

Gdy w końcu zdecydujemy się na postawienie naszego wymarzonego garażu, zyskujemy miejsce nie tylko na samochód, ale także na różnorodne sprzęty. Dzięki temu możemy schować, np. kosiarkę po skończonym koszeniu. Garaż to świetne miejsce także na urządzenie warsztatu do majsterkowania. Jeśli dopiero jesteście na początku drogi DIY i chcecie móc samemu naprawiać i tworzyć własne rzeczy, koniecznie zajrzyjcie do naszego mini poradnika początkującego majsterkowicza!

Odpowiednie narzędzia

Zanim zaczniemy majsterkować, warto wyposażyć swój garaż w odpowiednie sprzęty. Z pewnością przydarzą nam się podstawowe narzędzia, dzięki którym będziemy mogli, np. przybić gwóźdź, czy wypolerować powierzchnię. Dobrze jest także przemyśleć, czym docelowo chcemy się zajmować, czy ma to być warsztat, w którym nauczymy się naprawiać domowe sprzęty, czy chcemy poświęcić się tworzeniu nowych rzeczy, np. z drewna. Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie, warto odwiedzić sklep budowlany i zakupić kilka niezbędnych narzędzi na start.

Majsterkowanie to świetna sprawa! Wystarczy zakupić odpowiednie narzędzia, by móc cieszyć się z pracy własnych rąk.

 

Z pewnością takie rzeczy, jak: młotek, wiertarka, poziomica, gwoździe, śrubki i śrubokręty, warto mieć w każdym domowym garażu majsterkowicza. Jeśli nie wiemy jednak, jak odpowiednio je dobrać, możemy bez problemu zakupić całą skrzynkę, w której znajdziemy najpotrzebniejsze przedmioty do różnorodnych napraw oraz zaawansowanych prac. Więcej o tym, w co powinien zaopatrzyć się majsterkowicz, poczytacie tutaj.

Dobre oświetlenie i drzwi wejściowe

Musimy zadbać także o odpowiednie umiejscowienie stołu warsztatowego lub biurka. Pamiętajmy, że najlepiej jest wyposażyć garaż w okna, które pomogą lepiej doświetlić wnętrze pomieszczenia, aniżeli zwykłe żarówki. Garaż z oknami jest niezwykle praktyczny, zwłaszcza jeśli chcemy naprawiać albo konstruować nowe przedmioty. Dzięki temu nasz wzrok się nie psuje, a my nie męczymy się tak szybko. Najbardziej optymalnie jest postawić stół warsztatowy przy oknie, dzięki temu od razu będziemy mieli naturalne światło do pracy. Więcej o odpowiednim ustawieniu oświetlenia w garażu poczytacie tutaj. Co ważne, garaż, który został zbudowany z myślą o pomieszczeniu do majsterkowania, powinien być wyposażony w standardowe drzwi. Dzięki temu poruszanie się będzie o wiele wygodniejsze, nie będziemy zmuszeni do tego, by otwierać za każdym razem bramę.

Do majsterkowania przyda się z pewnością garaż z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, drzwiami oraz oknem, zapewni nam to spory komfort użytkowania!

 

Bardzo ważna jest także wielkość garażu. Jeśli chcemy zdecydować się na warsztat majsterkowicza, musimy kupić garaż wielkopowierzchniowy, o wymiarach co najmniej 5,8 x 5,9 m. Warto nadmienić, że bez pozwolenia możemy stawiać garaż do 35 m2, powyżej tej wartości konstrukcja musi być zgłoszona do urzędu. Dobrym rozwiązaniem jest także wybudowanie garażu z pomieszczeniem gospodarczym. Dzięki temu mamy sporą dowolność, gdyż możemy zaadaptować osobny pokój według własnych potrzeb, a tym samym urządzić warsztat dokładnie tak, jak chcemy. Najbardziej odpowiedni będzie z pewnością garaż z prefabrykowanych elementów. Charakteryzuje go to, że stawia się go szybko i bez bałaganu. Dosłownie już na drugi dzień od montażu konstrukcji, będziemy mogli urządzać warsztat majsterkowicza naszych marzeń!

Sporych rozmiarów garaż sprawdzi się idealnie, jeśli chcemy zaaranżować w nim warsztat majsterkowy.

 

Chcę, ale nie potrafię..?

Jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z majsterkowaniem, kiedyś musi być ten pierwszy raz! Pamiętajmy, jednak, aby nie porywać się z przysłowiową „motyką na księżyc” i przejrzeć kilka filmików instruktarzowych, które pomogą nam zgłębić temat. Jeśli chcemy zająć się naprawianiem sprzętów na własną rękę, zacznijmy od tych mniejszych i prostszych. Ewentualnie zawsze możemy poprosić kogoś o radę i razem spróbować majsterkować. Podobnie, jeżeli naszym marzeniem jest własne konstruowanie przedmiotów, np. z drewna. Spróbujmy zbić z desek niewielkie, dziecięce krzesełko, a nie od razu ciężki stół. Pamiętajmy, że praktyka czyni mistrza, dlatego z pewnością dzięki ćwiczeniom, osiągniemy wiele!

 

 

 

 

 

2 Comments
  1. Taki garaż to chyba nie jest nic aż tak skomplikowanego. Wydaje mi się, że przy pomocy drugiej osoby w jeden dzień można taki postawić 🙂

    1. Tak, garaż stawiany jest w jeden dzień 🙂 Mimo to, aby wyglądał tak, jak na tym zdjęciu (oraz innych, tutaj zamieszczonych), warto skonsultować się z porządną ekipą remontową, ponieważ dzięki temu unikniemy pomyłek, przecieków i nieszczelności! Fachowa ekipa radzi sobie ze stawianiem takiego garażu bardzo szybko, z racji swojego profesjonalizmu. A jak wiadomo, jeśli robić już coś porządnie – w końcu to tam będzie parkował nasz samochód 😀 dobrze jest postawić na rzetelną firmę! 🙂 Tego typu garaże są super! Wyglądają naprawdę elegancko, a do tego są niezwykle solidne 🙂

      Pozdrawiam! 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *