Jakie są zalety bramy segmentowej?

Jakie są zalety bramy segmentowej?

Wybór właściwego garażu, spełniającego wszystkie nasze potrzeby, jest z pewnością decyzją, która wymaga nieco przemyślenia. Jeżeli już postawimy na wybrany model, musimy zastanowić się nad odpowiednią bramą wjazdową. Taką, która nie tylko komfort użytkowania, ale także ochronę naszego samochodu. Te i wiele innych funkcji spełniają bramy segmentowe. Chcecie dowiedzieć się o wszystkich ich zaletach? Zajrzyjcie poniżej!

 

Komfort i funkcjonalność

Mimo że nie stanowią najtańszej opcji, są jednymi z najpopularniejszych bram wybieranych do garażu! Ponad połowa posiadaczy garażu wybiera właśnie bramy segmentowe do swoich konstrukcji. Skrzydło bramy otwiera się do wewnątrz, chowa pod sufitem lub z boku ściany garażu. Zapewnia to komfort użytkowania, ponieważ nie trzeba posiadać sporego podjazdu, jak w przypadku bramy uchylnej, której skrzydło otwiera się na zewnątrz. Prowadnice sprawiają, że brama przesuwa się z lekkością, nie trzeba używać do tego siły. Bramy segmentowe sprawdzą się na pewno w garażach, które są usytuowana niedaleko ulicy lub nie mają zbyt dużego ogrodu czy podjazdu.

Nawet jednostanowiskowy garaż z bramą segmentową prezentuje się bardzo dobrze! W sam raz na samochód i kilka potrzebnych sprzętów ogrodniczych.

 

Do każdego nadproża garażowego!

Inną, niezwykle ważną cechą bram segmentowych jest fakt, że mogą być montowane na nadprożach garażowych w kształcie łuku i nie tylko, ponieważ umieszcza się je wewnątrz konstrukcji. Dzięki temu garaż w żaden sposób nie traci szerokości wjazdu, przez co nie musimy się obawiać zarysowania lakieru naszego samochodu. Warto dodać, że bramy segmentowe możemy otwierać ręcznie lub zdecydować się na montaż napędu, co znacznie ułatwia użytkowanie bramy.

kolor bramy bez problemu dopasujemy do koloru naszego garażu!

 

Zwiększona izolacja akustyczna i cieplna

Dzięki temu, że bramy segmentowe poruszają się na prowadnicach, z garażu nie „ucieka” ciepło. Są idealnym wyborem dla konstrukcji ocieplanych, gdyż zachowują świetny komfort cieplny. Prowadnice sprawiają, że brama porządnie „dociska” się do szyny, dlatego nie tworzy się żadna szpara, jak może się dziać w przypadku bram rozwiernych czy uchylnych. Bramy te wykonane są także z niezwykle porządnych paneli – segmentów ocieplanych pianką i stanowiących dobrą  izolację akustyczną. Świetnie chronią także przed włamaniem, ponieważ nie sposób ich podważyć. Dzięki temu możemy spać spokojnie!

Bramy segmentowe to stabilne konstrukcje. Przymocowane do specjalnych prowadnic, poruszają się z łatwością.

 

Odpowiednie zabezpieczenie

Bramy segmentowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z segmentów, które wykonane są z paneli z zabezpieczeniem kształtowym. Gwarantuje to solidną ochronę użytkową, ponieważ możemy swobodnie przesuwać dłoń po każdym segmencie bez obaw o załamanie się części, czy niebezpieczeństwo przytrzaśnięcia. Sprężyny, które równoważą ciężar bramy, są umieszczone nad otworem wjazdowym. Dzięki takiej konstrukcji zabezpieczenia, panele bez problemu przesuwają się i jest zapewniona płynność ruchu poszczególnych segmentów.

Mnogość kolorów, wzorów i zdobień sprawia, że każdy może dopasować bramę segmentową do swojego garażu. Dodatkowo cieszy fakt, że bramy te są niezwykle funkcjonalne oraz łatwe w obsłudze. Dlatego z pewnością uda się wybrać wśród nich rozwiązanie optymalnie dopasowane do wymagań nawet najbardziej wybrednych klientów.

 

Jeśli interesują Was zalety bram rolowanych, zajrzyjcie tutaj

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *