Jakie meble ogrodowe są przyjazne dla środowiska?

Jakie meble ogrodowe są przyjazne dla środowiska?

Nie da się ukryć, że coraz większą uwagę zwraca się na zakup produktów wspierających środowisko. Podobnie jest również z meblami ogrodowymi. Co ciekawe, możesz zdecydować się na kupno typowych mebli ogrodowych, przyjaznych środowisku, w jaki sposób znaleźć? Co warto o nich wiedzieć? Z jakich materiałów produkuje się tego typu meble? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Materiały, z jakich produkuje się meble ogrodowe

Co ciekawe, dla wielu osób meble przyjazne środowisku wykonane są z materiałów naturalnych. Nie jest to oczywiście do końca prawdą, choć rzeczywiście są one ekologiczne. Można także stwierdzić, że meble z wikliny, drewna, czy rattanu są polecane i nieszkodliwe, mimo wszystko dosyć łatwo ulegają zniszczeniu, a także odkształceniom. Pod wpływem wysokich lub niskich temperatur zmieniają swoją barwę, niszczą się i nie są odporne na zarysowania.

Rattan jest powszechnie stosowany do produkcji mebli. Wyglądają one naprawdę przepięknie, zarówno stoły, jak i krzesła, a także leżaki. Mimo wszystko cechują się one niską trwałością, zazwyczaj wytrzymują kilka sezonów. Można jednak zdecydować się na alternatywę, czyli technorattan. Co można powiedzieć o tym materiale?

mebel z technorattanu

 

 

Technorattan – syntetyczna alternatywa rattanu

Technorattan powstaje z syntetycznej żywicy, dzięki czemu nie trzeba niszczyć środowiska naturalnego, aby go wyprodukować. Jest to zatem materiał jeszcze bardziej ekologiczny, niż typowy rattan. Meble wykonane z technorattanu wyglądają praktycznie identycznie, mimo wszystko są one bardziej wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Technorattan świetnie prezentuje się i jest bardzo elegancki.

technorattan
Technorattan jest materiałem podobnym do naturalnego rattanu, jednak wyprodukowanym z tkanin syntetycznych.

 

 

Warto też wspomnieć, że jego utrzymanie w czystości jest niezwykle łatwe, wystarczy przecierać go regularnie szmatką z nasączonym detergentem. Nie trzeba decydować się na mocne pocieranie powierzchni. Co istotne, warto też zaznaczyć, że technorattan jest dostępny w bardzo wielu kolorach. Dosyć prosto się go produkuje, a także jest odporny na promieniowanie UV. Meble ogrodowe wykonane z technorattanu nie płowieją, dzięki czemu wytrzymają z pewnością kilka lat w świetnym stanie.

Bezpieczne dla dzieci

Co istotne, do produkcji technorattanu nie używa się żadnych toksycznych substancji, dlatego są to meble w pełni bezpieczne dla dzieci. Mogą je zatem kupować rodziny z niemowlętami, czy noworodkami.

 

Jeśli szukasz odpowiednich mebli ogrodowych, które nie tylko będą przyjazne środowisku, ale także będą naprawdę wytrzymałe, warto zdecydować się na zakup mebli ogrodowych z technorattanu. Jest to materiał syntetyczny w przeciwieństwie do naturalnego rattanu, jednak do jego produkcji nie trzeba wycinać drzew. Dzięki czemu pozyskuje się go w sposób dużo bardziej naturalny, niż tradycyjny rattan. Jest on zatem ekologicznym materiałem.

6 Comments
  1. Szczerze mówiąc nigdy nie zastanawiałam się nad tym, które meble ogrodowe są przyjazne dla środowiska. Ciekawa sprawa, teraz wybierając meble będę to miała z tyłu głowy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *