Jaki wybrać stół warsztatowy?

Jaki wybrać stół warsztatowy?

Jeśli decydujemy na się majsterkowanie w naszym garażu, warto postawić przede wszystkim na dobry stół warsztatowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza praca pójdzie szybciej, a my będziemy mieli dogodne warunki do tworzenia lub naprawiania. Wybierając stół do warsztatu, trzeba pamiętać zatem o kilku kwestiach, a jakich? Sprawdźcie!

Odpowiednie wymiary

Naprawianie i remontowanie to zwykle nieodłączne elementy funkcjonowania w każdym domu. Po czasie zwykle coś się popsuje i będzie wymagało zreperowania. Jeśli posiadamy zdolności i możemy sami naprawić wiele rzeczy lub też stworzyć od „zera”, warto je rozwijać! Myśląc o majsterkowaniu, zastanówmy się nad dobrym stołem, który posłuży nam za miejsce pracy. Przede wszystkim powinien on być szeroki, jednak nie za długi. Dzięki temu będziemy mieli sporo miejsca, a jednak wszystko „pod ręką”. Mówi się, że najbardziej optymalna szerokość stołu powinna mieć tyle, ile nasza wyciągnięta ręka. Jeżeli musimy się nachylać mocno do przodu, oznacza, że stół jest zbyt głęboki.

Stół warsztatowy to miejsce odpowiednie do garażowego DIY.

Funkcjonalność to podstawa!

Kolejną, bardzo ważną sprawą, jeśli chodzi o stół stolarski, jest funkcjonalność. Dobrze, gdy jest on tak skonstruowany, że możemy swobodnie kłaść na nim rzeczy, jak również schować przedmioty. Warto zatem decydować się na stoły warsztatowe, które posiadają sporą ilość szuflad. Dzięki temu będziemy mogli pochować drobne, metalowe przedmioty, np. śrubki, gwoździe, czy nakładki oraz nie pozostawimy bałaganu na blacie. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w półeczki nad stołem, które ułatwią korzystanie z śrubokrętów, kluczy oraz różnorodnych wkrętaków. Zadbajmy także o to, by umieścić nasz stół warsztatowy w miejscu dobrze nasłonecznionym, tuż przy oknie. Z pewnością warto wybrać garaż z pomieszczeniem gospodarczym, które idealnie sprawdzi się do tego. Jeśli mamy możliwość, przymocujmy namagnesowane powierzchnie, dzięki temu będziemy mogli położyć na nich gwoździe lub inne przedmioty tego typu, które będą nam niezbędne do pracy. Rozwiązanie to zapobiega także zgubieniu różnorodnych, mniejszych narzędzi.

Warto zdecydować się także na specjalną tablicę nad stołem, przymocujemy tam najpotrzebniejsze narzędzia!

Jaki materiał będzie odpowiedni?

  • Stół metalowy – jest to świetne rozwiązanie do warsztatu, w którym sporo malujemy lub naprawiamy. Jego trwała i szybko zmywalna powierzchnia jest niezwykle wytrzymała. Stoły te bardzo często spisują się także w warsztatach samochodowych, gdy kładzie się na nie ciężkie części z aut. Stoły metalowe bardzo często wyposażone są także w dużą ilość szafek, przez co bardzo łatwo schowany wszelkie przedmioty!
  • Stół drewniany – jest to najczęściej spotykany stół przydomowych warsztatów, służących do majsterkowania. Można na nim swobodnie ciąć drewno, bez obaw o to, że coś się zarysuje, czy uszkodzi. Stoły te zwykle wykonane są z solidnego drewna, jednak niekiedy wymagają porządnej konserwacji. To, co je wyróżnia to fakt, że łatwo można w nich „trzymać” gwoździe, wystarczy przybić do powierzchni.
  • Stół z tworzywa sztucznego – najpopularniejsze stoły warsztatowe, które zakupimy w sklepie budowlanym. Sprawdzają się w garażach, gdzie sporo się majsterkuje, naprawia drobnych przedmiotów lub tworzy nowych rzeczy. Z pewnością nie nadają się do trzymania ciężkich przedmiotów, ponieważ mogą ulec zniszczeniu. Sprawdzą się świetnie natomiast przy wykonywaniu prostych prac warsztatowych.

Stół warsztatowy z drewna jest jednym z popularniejszych rozwiązań.

Wybór stanowiska pracy jest niezwykle ważny. Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z DIY lub kontynuować ją w dogodnych warunkach, warto dobrać odpowiedni stół warsztatowy, który sprawdzi się na wielu płaszczyznach!

Zobacz także:

Aranżacje garażu

Niezbędnik majsterkowicza

10 Comments
  1. Ale porządny stół to podstawa! Stół i narzędzia! 🙂 Gdy tylko postawię swój dom, taki kącik do tworzenia przeróżnych rzeczy muszę sobie sprawić 🙂

  2. Mój tato na pewno ucieszyłby się z takiego stołu 🙂 Będę musiała pomyśleć o takim prezencie dla niego 🙂

  3. Ja zamawiałem sobie do domowego warsztatu stół z imadłem na emagazyn24 bardzo fajna sprawa, przydatna rzecz w każdym warsztacie i w tym przydomowym i bardziej profesjonalnym.

  4. Stół warsztatowy to chyba najważniejszy element warsztatu, ja mam taki z regulowaną wysokością i dużą ilością półek (zamawiałem na emagzyn24.pl) bardzo funkcjonalny i porządny, dobrze się przy nim pracuje.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *