Jaki wybrać kolor bramy?

Jaki wybrać kolor bramy?

Brama garażowa jest niezwykle ważnym elementem całej konstrukcji. Nie da się ukryć, że to właśnie ona przykuwa wzrok jako pierwsza. Warto zatem zdecydować się na wybranie dopasowane kolorystycznie bramy do nie tylko garażu, ale również w domu. Możesz zdecydować się na zarówno stonowane kolory, które będą świetnie wkomponować w całość, jak i zdecydować się na barwy kontrastowe. Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu.

Brama pasująca do drzwi i okien

Wiele osób decyduje się na wybranie bramy garażowej w takim kolorze, jaka jest elewacja, natomiast jest to dosyć proste rozwiązanie, które sprawia, że konstrukcja staje się niewyraźna, barwy zlewają się w jedną masę. Warto zatem postawić na nieco ciekawsze rozwiązania, czyli dopasowanie bramy do stolarki otworowej. Nie musisz oczywiście kupować takiego samej bramy, jak wykończone masz drzwi oraz okna. Możesz kupić bramę o ton jaśniejszą lub ciemniejszą i dzięki temu całość będzie prezentować się naprawdę ciekawie, a cały efekt będzie urozmaicony i niepowtarzalny.

Brama dopasowana do koloru dachu

Kolejnym, popularnym dopasowywaniem koloru bramy do całego instrukcji jest dobranie jej do barwy dachu. Najczęściej jest to ten sam kolor, natomiast można w pewien sposób dopasować go na zasadzie łączenia różnych odcieni. Mogą to być odcienie kontrastowe, które będą ze sobą współgrać. Pamiętaj jedynie, aby odcienie te pasowały do siebie i nie „gryzły się”. Co ciekawe oprócz bramy dopasowanej do koloru dachu można także postawić na bramę, która współgra z dodatkami, takimi jak: orynnowanie. Bardzo ładnie prezentuje się całość, z pewnością przykuwa wzrok.

kolor bramy garażowej

Brama w kontrastowych kolorach

Odważnym krokiem jest zamontowanie bramy, która będzie kontrastowała z innymi elementami. Pamiętaj, aby kolor był odpowiedni do drugiego odcienia, warto wybrać bramę w kolorze kontrastującym, jednak dopasowanym. W tym wypadku najczęściej elementami kontrastującymi: są elewacja oraz brama. Najczęściej tego typu  połączenie wykorzystuje się w montażu garażu wolnostojącego.  Można zdecydować się na różnorodne ciekawe projekty, ponieważ bardzo często traktuje się go jako osobny budynek architektoniczny, choć niewątpliwie dobrze jest dopasować go do całości, czyli do domu.

brama do garażu

 

Bramy garażowe

Bramy garażowe wykonane są zazwyczaj z niezwykle wytrzymałych materiałów. Profile te zawierają również ocieplenie, znajdujące się wewnątrz, dzięki czemu zapewniają izolację termiczną. Warto przede wszystkim postawić na zakup polecanych bram, dzięki którym Twój samochód będzie zabezpieczony. Kupując bramę, sprawdź, czy zawiera między innymi przegrodę termiczną, a także podwójne uszczelki wargowe.

garaż tynkowany ocieplony

 

Kolor bramy garażowej powinien być spójny z całą koncepcją konstrukcji. Kupując bramę, musisz dopasować ją kolorystycznie do elewacji budynku lub też dachu albo postawić na odcienie kontrastowe, które będą przyciągały wzrok. Pamiętaj jednak, że w przypadku kontrastu, musisz dobrać odpowiednie kolory tak, aby nie „gryzły” się ze sobą.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *