Jaką wybrać odśnieżarkę spalinową?

Jaką wybrać odśnieżarkę spalinową?

Zima to jedna z bardziej niesprzyjających pór roku. Na zewnątrz jest chłodno, mroźno, a na drogach jest ślisko lub zalega śnieg. Jeżeli mamy własne ogrody, wiemy jak ciężko pozbyć się nadmiaru białego puchu, by swobodnie móc przejść. Jak wiadomo, zmuszeni jesteśmy do codziennego odśnieżania, sytuacja jednak komplikuje się, gdy jesteśmy właścicielami sporego ogrodu. Jak sobie poradzić z usuwaniem śniegu z dużych posesji? Zobaczcie!

Dlaczego warto zdecydować się na odśnieżarkę spalinową?

Do odgarniania śniegu z dużych posesji, można użyć odśnieżarek spalinowych. Są to maszyny o sporych gabarytach, umiejące odśnieżyć grube warstwy śniegu w krótkim czasie. Mimo że odśnieżarki elektryczne są mniejsze i zwinniejsze, czyszczenie posesji może zająć nam nawet raz tyle czasu, niż gdybyśmy użyli odśnieżarki spalinowej. Kupując tę maszynę, mamy pewność, że szybko będziemy mogli wyjechać z naszego garażu!
Odśnieżanie za pomocą odśnieżarki spalinowej jest wygodnym rozwiązaniem!

Odśnieżarka spalinowa – na co zwrócić uwagę?

Jest kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, kupując najlepszą dla nas odśnieżarkę.

  • Zasięg wyrzutu – przy każdej odśnieżarce znajdziemy podany w metrach zasięg wyrzuty śniegu. Jest to jeden z ważniejszych elementów, który decydować będzie o zakupie. Musimy zakupić taką odśnieżarkę, która będzie odsypywać śnieg w bezpieczne miejsce, czyli takie, które nie będzie nam przeszkadzać w poruszaniu się po posesji. Bardzo często wybieranymi odśnieżarkami są maszyny z 5 m zasięgiem wyrzutu.
  • Szerokość robocza – informuje nas o tym, ile maszyna jest w stanie odśnieżyć za jednym razem. Im szerszy jest obszar roboczy, tym praca idzie sprawniej. Warto wybierać odśnieżarki, które mają ponad pół metra obszaru roboczego. Najczęściej kupowane są odśnieżarki, które mają około 70 cm szerokości roboczej.
  • Wysokość robocza – oznacza, ile cm śniegu jest w stanie zebrać odśnieżarka za jednym razem. Jaka jest zatem optymalna wysokość robocza odśnieżarki? Musimy zwrócić uwagę na to, na jakim obszarze mieszkamy. Jeżeli nasz dom znajduje się w pobliżu gór, lepiej postawić na odśnieżarki z co najmniej 50 cm wysokością roboczą.

Odśnieżarka jednostopniowa, czy dwustopniowa?

Odśnieżarka jednostopniowa wyposażona jest w silnik dwusuwowy, nieco lepiej radzi sobie z mniejszymi warstwami śniegu, do 30 cm. Mimo to jest to świetne rozwiązanie dla sporych posesji, ulokowanych przy domach jednorodzinnych  Odśnieżarka dwustopniowa ma silnik czterosuwowy, jej zasięg wyrzutu śniegu dochodzi nawet do 15 m! Jest to zatem idealna opcja dla osób, które chcą zakupić odśnieżarkę spalinową dla większych instytucji lub firm. Do „domowego” użytku wystarczy odśnieżarka spalinowa jednostopniowa.

Jeśli mieszkamy wysoko w górach, odśnieżarka spalinowa to zwykle niezbędny wydatek

Odśnieżarka spalinowa – nowa czy używana?

Ceny odśnieżarek spalinowych są różnorodne. Możemy zakupić nowe modele już od 800 zł. Średnio za odśnieżarkę typu spalinowego płaci się około 1500 zł. Bardzo popularne jest także kupowanie tych maszyn w wersji używanej. W zależności od tego, jaki model nas interesuje, odśnieżarki te możemy kupić już od około 500 zł.

 

Odśnieżarki spalinowe to  świetne, nowoczesne maszyny, które pomogą nam w szybki i łatwy sposób usunąć zalegający na posesji śnieg. Warto wybrać odpowiedni model dla siebie, uwzględniając zasięg swojej posesji oraz nasze możliwości finansowe. Stosując się jednak do powyższych wskazówek, mamy pewność, że uda nam się wybrać najbardziej odpowiedni dla nas model.

One Comment
  1. Raczej nie zakupimy takiego sprzętu, ale dzięki za informacje!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *