Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną?

Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną?

Przed Wami budowa domu lub garażu i zastanawiacie się nad ekipą budowlaną? W jaki sposób wybrać tę najlepszą, by nie okazało się, że budynek jest źle postawiony lub co gorsza, są dodatkowe zniszczenia. Pamiętajmy, że dobra ekipa budowlana powinna wyróżniać się kilkoma znaczącymi cechami, jeśli któraś z nich nie jest spełniona lub jest całkowicie odwrotnie, być może to czas, by poszukać sobie kogoś innego do remontu.

 

 

Dobrzy fachowcy powinni mieć kilka znaczących cech, jakich?

 

Ekipa budowlana

Remont lub budowa to dla jednych bardzo relaksująca i ekscytująca sprawa, w końcu będą mieli coś odnowione lub postawione, a dla innych katorga. Nic dziwnego, skoro czasy, gdy cała rodzina pomagała np. przy budowie domu i garażu, dawno minęły. Dziś każdy jest zabiegany i ma zwykle jakąś pracę biurową, czas zatem znaleźć odpowiednią ekipę do budowy np. garażu. W jaki sposób ją znaleźć, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

 1. Z polecenia

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, wybierzmy ekipę z polecenia. Gdy ktoś z rodziny lub ze znajomych budował dom ostatnio lub garaż, z pewnością jest w stanie nam powiedzieć, czy jego ekipa budowlana się sprawdziła. Jeżeli tak, wybierzmy tę z polecenia. Będziemy mieli wtedy o wiele większą wiedzę na temat fachowców i tego, czy nasz garaż postawią prawidłowo. Nie trudno także ukryć, że ekipy budowlane z polecenia, cieszą się największą popularnością.

 1. Mało nie znaczy dobrze

Pamiętajmy, że firma, która zażyczy sobie stosunkowo niewiele pieniędzy za wykonaną pracę, nie musi być dobrą ekipą. Nie od dziś wiadomo, że mało nie znaczy świetnie. Coraz częściej zdarza się, że podejrzanie niska cena, budzi w nas mieszane uczucia. Ekipa budowlana to zbiór ludzi, którzy biorą określoną sumę pieniędzy, z której odprowadzą podatek i rozdzielą między sobą lub pracowników. Nie zapominajmy także o konieczności wystawienia rachunku! Działanie firmy, która nie wystawia pokwitowania za pracę, jest nielegalne, nie wiemy nawet, czy dana firma jest legalna jako przedsiębiorstwo.

Garaże potrójne? To nie problem, możecie mieć je już wieczorem gotowe.
 1. Referencje

Obecnie żyjemy w czasach, w których „królują” media społecznościowe, sprawdźmy zatem, czy ekipa budowlaną, którą wybraliśmy, ma tam swój profil i jakie ma opinie. Dodatkowo możemy poprosić daną firmę o referencje od innych, zadowolonych klientów, np. z przykładowymi realizacjami. Każda dobrze prosperująca firma, powinna takowe mieć. Jeżeli pozytywnych opinii jest sporo i nie widzimy innych „przeciwwskazań”, śmiało możemy wynająć ekipę.

 1. Podejście do budowy

Co istotne, warto decydować się na firmy działające już jakiś czas na rynku i dobrze prosperujące. Nie decydujmy się powierzać budowy np. garażu zupełnym nowicjuszom, gdyż nie wiadomo, czy postawią go dobrze. Profesjonalna ekipa powinna także znać się na budowie, a także na materiałach i najlepszych rozwiązaniach. Jeżeli widzimy, że osoby z ekipy budowlanej nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania, a także sami nie do końca wiedzą, w jaki sposób zabrać się za budowę, lepiej zrezygnujmy natychmiast z usług! Może dojść do dodatkowych zniszczeń, co narazi nas oczywiście na koszty.

 1. Funkcjonalne rozwiązania dla naszego garażu

Jeżeli decydujemy się na budowę garażu, przemyślmy także fakt tego, w jaki sposób byśmy chcieli, aby on się prezentował. Postawmy także na rozwiązania funkcjonalne i ekonomiczne, nie tylko pod względem użytkowym, ale także dla naszego portfela. Lepiej jest zdecydować się na ekipę budowlaną, która postawi nam garaż z elementów prefabrykowanych, niż na tę, która muruje garaże. Dlaczego? Dużo łatwiej o pomyłki w przypadku murowania garażu. Garaż z elementów prefabrykowanych stawia się bardzo szybko, z gotowych komponentów. Co najważniejsze, już pod koniec pierwszego dnia, zaparkujemy w nim auto! Ekipy budowlane, które stawiają garaż z prefabrykatów, są przeszkolone w dziedzinie trwałego montażu, dlatego warto powierzyć im budowę swojego garażu.

 

Dobra ekipa budowlana postawi garaż prefabrykowany w jeden dzień.

Wybierając ekipę budowlaną, powinniśmy kierować się tymi 5 punktami. Dzięki temu możemy mieć prawie pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Pamiętajmy, nie wierzmy „ślepo” fachowcom, tylko zawsze ich sprawdźmy najpierw!

 

A Wy jak wybieracie swoje ekipy budowlane?

16 Comments
 1. Szkoda, że ten tekst nie powstał na początku roku, kiedy sam szukałem fachowca do wykończenia mieszkania 😛

 2. Fachowców wybieram najczęściej z polecenia i nie patrzę na cenę. Bo wzięliśmy tanią ekipę do zrobienia garażu i niestety nie jestem zadowolona

 3. Chyba nigdy nie było jeszcze czasów, żeby znalezienie fachowca nie było problematyczne. Jedni mają dobrą opinię i terminy na dwa lata do przodu, a inni… są.

 4. My wzięliśmy firmę budo – dekoracja – polecił ją nam znajomy i okazało się, że to była dobra decyzja – panowie uwinęli się szybko i zrobili wszystko porządnie

  1. My też korzystaliśmy z ich usług. Firmy wybrane z polecenia to chyba najlepsza metoda na znalezienie dobrej ekipy remontowej. Nie zawiedliśmy się.

 5. Zależy kto czego szuka. Ja do remontu wybrałem zespółz DD Projekt (Kraków) bo już polecało mi ich dwójka zanjomych. Więc wiedziałem z kim mam do czynienia, wiedziałem, że są solidni. Ale wiem, że z tymi ekipami bywa bardzo kiepsko, i niełątwo trafić na porządnych ludzi, a nie oszustów zwykłych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *