Jak uprawiać i pielęgnować Nemezje?

Jak uprawiać i pielęgnować Nemezje?

Nemezje należą do grupy jednorocznych kwiatów, które przepięknie kwitną. Bardzo często uprawia się je w pojemnikach, donicach, dlatego osoby, które nie mają swojego ogródka, mogą posadzić je na balkonie. Z pewnością muszą być posadzone i postawione w miejscu nieco ustronnym i wymagają regularnego podlewania. Co jeszcze można o nich powiedzieć? Jak wygląda ich uprawa oraz pielęgnacja? Sprawdźcie!

Nemezje – co można o nich powiedzieć?

Do najpopularniejszych nemezji należy nemezja powabna. Można jednak spotkać również odmiany: rozłożystą oraz wielobarwną. Kwiaty te osiągają mniej więcej do 40 cm wysokości i stosunkowo długo kwitną, ponieważ od wiosny do końca lata, w zasadzie do połowy września. Warto pamiętać, że kwiaty te potrzebują raczej stanowisk usytuowanych w słońcu. Dobrze jest także sadzić je osobno. Jeśli decydujesz się włożyć je bezpośrednio do gruntu, zadbaj o to, by wokół nie było innych kwiatów. Pozwoli to nemezjom na lepszy wzrost oraz na nieco dłuższe kwitnienie.

Nemezje – podłoże

Jak w przypadku większości kwiatów, nemezje preferują ziemie żyzne. Mogą one być też lekko wilgotne. Nie najgorzej jednak poradzą sobie również w nieco słabszych glebach. Możesz jednak kupić odpowiednie odżywki do gleby, które pozwolą Ci poprawić ich żyzność. Warto zakupić odpowiednią ziemię workowaną w sklepie ogrodniczym.

nemezje

Uprawa nemezji

Biorąc pod uwagę fakt, jaka w Polsce panuje pogoda zmienna, nemezje nie są w stanie wytrzymać dłużej niż jeden rok, ponieważ są roślinami nieodpornymi na mróz. Nasiona wysiewa się już w kwietniu, choć lepiej zrobić to gdzieś na początku maja. Pamiętaj, aby nasionka włożyć do gleby w doniczce, ponieważ jeśli wysiejesz je bezpośrednio do gruntu, mogą nieco przymarznąć. Jeśli natomiast stawiasz na rozsady, włóż je do gleby dopiero około czerwca dopiero.

Pielęgnowanie nemezji

Niestety, nemezje nie są odporne na susze. Trzeba zatem pamiętać o ich regularnym podlewaniu. Jeśli wybierasz się na wakacje, zleć komuś nad nimi opiekę. Dotyczy to również nemezji, które są zasadzone w glebie na zewnątrz. Jeśli panuje susza, koniecznie podlej je nieco wodą, np. z deszczówki. Więcej o „łapaniu deszczówki” znajdziesz TUTAJ. Nawożenie nemezji powinno być dość obfite. Warto użyć nawozów potasowo-fosforowych. Świetną informacją jest natomiast fakt, że nemezje są raczej odporne na działanie szkodników. Dzięki temu nie musisz się obawiać się, że cos zainfekuje Twoją roślinę.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *