Jak składować śnieg?

Jak składować śnieg?

Nie da się ukryć, że zima dla bardzo wielu osób jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Jest jednak również sporo zwolenników cieplejszych miesięcy w kalendarzu. Nie da się jednak ukryć, że zimą obowiązków w ogrodzie, a także wokół domu nie ubywa, jest to związane przede wszystkim z opadami śniegu, który należy usuwać. Podobnie jak sople lodu, a także lód z chodnika. Dlaczego to jest takie ważne? W jaki sposób składować śnieg? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Opady śniegu

Niestety, w zimie opady śniegu są nieuniknione. Bardzo często w grudniu lub w styczniu spadnie pewna ilość śniegu, którą należy odśnieżyć. Warto pamiętać o tym, że według przepisów, będąc zarządcą lub właścicielem jakiejś posesji lub te wspólnoty mieszkaniowej, należy regularnie usuwać śnieg, ponieważ jeżeli doszłoby do wypadku na nieodśnieżonej nawierzchni właściciel lub zarządca danego budynku może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej lub zostać zmuszony do wypłaty odszkodowania osobie, która doznała uszczerbku na zdrowiu.

Będąc właścicielem własnego domu z ogrodem, nie masz się tych zobowiązań, natomiast o wiele przyjemniej, a także bezpieczniej chodzi się po nawierzchni czystej, na której nie zalega śnieg, a także nie ma lodu.

Jak składować śnieg?

Odśnieżając, należy pamiętać, że śnieg warto składować na boku tak, aby nie przeszkadzał on w poruszaniu się poprzez wyszczególnione ścieżki. Co więcej, według przepisów śnieg nie może także ograniczyć widoczność kierowców i tamować ruchu kołowego, dlatego pozbywając się śniegu z części wspólnych, należy go składować w miejscu oddalonym.

Rozsądnie w takich przypadkach jest sprawdzić w gminie, w jakim miejscu można składować śnieg i zdecydować się na wywóz śniegu. Można także posypywać nawierzchnię specjalnymi preparatami, które wytapiają śnieg, dzięki temu pozbędziesz się większej ilości zalegającego, białego puchu.

odśnieżanie
Nie zawsze odśnieżanie ręczne jest dobrym pomysłem. Z pewnością nie sprawdzi się na dużych przestrzeniach.

Czym usuwać śnieg?

Warto przede wszystkim używać narzędzi skutecznych. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią wokół domu, możesz zdecydować się na narzędzia ręczne, na przykład łopaty, natomiast w niektórych wypadkach, warto zainwestować w odśnieżarki lub też wynająć usługi sprawdzonej firmy, która zajmuje się odśnieżaniem, a także wywozem zalegającego śniegu.

 

 

Śnieg należy składować w takim miejscu, aby nie przeszkadzał on w ruchu kołowym pojazdów, a także ludziom w przejściu. Śnieg nie może również zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Jeżeli natomiast jesteś zarządcą lub właścicielem danego obiektu śnieg, który zostanie odśnieżony, musi zostać też wywieziony. O tym, do jakiego miejsca należy wywieźć śnieg, dowiesz się, zasięgając informacji swojej gminie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *