Jak akcesoria przydadzą nam się do grillowania?

Jak akcesoria przydadzą nam się do grillowania?

Czerwiec to niezaprzeczalnie sezon grillowy, choć wielu miłośników takiego sposobu przyrządzania dań, pierwsze grillowanie ma już z pewnością za sobą. Grillowanie to świetny sposób, by spędzić miło weekendowe popołudnia z rodziną lub znajomymi i przyrządzić pyszne potrawy. Nowoczesne grille pozwalają nam na dowolność i różnorodność, dlatego nie tylko amatorzy mięsa mogą skusić się na konkretne jedzenie. Aby móc bezpiecznie i wygodnie grillować, przydadzą  się niezbędne akcesoria. W co zatem warto się zaopatrzyć? Sprawdźcie poniżej!

Jaki wybrać grill?

Grillowanie w ogrodzie jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Właściwie każdy, kto ma ogród wokół domu, zakupił już lub zastanawia się nad kupnem odpowiedniego grilla. Możliwości mamy sporo, gdyż obecnie sprzęt ten jest naprawdę tani. Od jednorazowych grillów, dostępnych za kilkanaście złotych, przez sprzęt po 40 – 80 zł, aż po sporych rozmiarów grille stacjonarne za kilkaset złotych. O tym, jaki grill kupić musimy zadecydować sami. Sporo może nam pomóc fakt, czy w sezonie często grillujemy, czy raczej sporadycznie. Nie warto jednak inwestować w sprzęt jednorazowy, chyba że wybieramy się gdzieś za miasto lub na urlop. Kupując grill do domowych warunków, zdecydujmy się na coś porządniejszego.

Warto zakupić porządne szczypce, dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam się obracać potrawy

Potrawy z grilla

Co możemy grillować? Tutaj możliwości mamy sporo, gdyż w dzisiejszych czasach odchodzi się już od tradycyjnych, grillowanych kiełbasek, choć miłośnicy tych potraw nadal są silną grupą. Dzięki możliwości zakupu różnorodnych akcesoriów do grillowania, możemy przyrządzić niemal wszystko! Bardzo popularne staje się przyrządzanie sera, ryb, warzyw z grilla nie tylko w formie szaszłyków. Dzięki temu nawet wegetarianie i weganie coraz częściej decydują się na zakup grilla do ogrodu.

Tacki do grillowania – nierdzewne, to świetny sprzęt

Akcesoria do grillowania

Jak wiadomo, oprócz samego grilla, warto zakupić kilka niezbędnych sprzętów, które sprawdzą się podczas procesu grillowania. O czym musimy pamiętać? Przede wszystkim o tym, że warto kupić narzędzia ze stali nierdzewnej. Dzięki temu potrawy nie będą przywierały do noży, czy tacek, a także nie będą pod wpływem ciepła wydzielane szkodliwe substancje. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w wersję nieco bardziej budżetową, możemy kupić sprzęt ze stali nierdzewnej, który uchwyty ma wykonane z drewna lub plastikowych elementów.

Wbrew pozorom wybór akcesoriów jest duży. Możemy kupić cały zestaw kilku akcesoriów lub samemu skompletować te najbardziej przydatne. Co warto mieć u siebie?

  • Szczypce – dzięki nim z łatwością zdejmiemy potrawy z grilla, bez konieczności manewrowania kuchennym widelcem
  • Widelec do obracania – grillowane potrawy trudno przełożyć na drugą stronę, dobrze zatem mieć odpowiedni i dedykowany do tego sprzęt.
  • Ruszt – można by rzec, że jest to raczej niezbędny sprzęt dla tych, którzy chcą grillować. Jednak, nie każdy korzysta z rusztów, zakupionych dodatkowo. Ruszty umożliwiają samodzielne obracanie potraw, dzięki wbudowanej rączce i opcji zamykania. Na rynku dostępne są także te tradycyjne z jedną płytką. Warto zakupić ruszt dodatkowy, ze stali nierdzewnej.
  • Tacki do grilla – możemy oczywiście kupić tacki aluminiowe, jednak zdrowiej i wygodniej będzie zakupić ze dwie tacki, wykonane ze stali nierdzewnej. Takie tacki nie tylko nie będą się przełamywać i sprawiać, że ściągane potrawy nie spadną nam, ale także nie będą przywierać do potraw i nie będziemy musieli zdzierać ich z aluminium.
  • Dmuchawa do rozpalania grilla – choć wydaje się to być niepotrzebny gadżet, o wiele łatwiej rozpalimy ogień w naszym grillu. Niestety, rozpalanie grilla jest często najdłuższą czynnością. Ze względu na trudne warunki na zewnątrz, np. zbyt silny wiatr lub jego brak, ogień dosyć trudno wzniecić, warto wspomóc się przydatnymi narzędziami, by ułatwić sobie pracę.
  • Szczotka do czyszczenia grilla – jest to typowy sprzęt, dzięki któremu wyczyścimy porządnie ruszty grilla. Jak wiadomo, pomiędzy przestrzeniami rusztu. Szczotka składa się ze szpachelki usuwającej zaległy tłuszcz oraz twardego włosia, czyszczącego przestrzenie.
Wy też macie podobne akcesoria?

 

Rozpoczynając sezon grillowy, pamiętajmy o dokładnym przygotowaniu się do tego. Zakupmy odpowiednie akcesoria do grillowania, dzięki temu czynność ta stanie się o wiele przyjemniejsza.

A Wy? Rozpoczęliście już sezon, czy jeszcze nie?

14 Comments
  1. A ja nie lubię grillować…. kiedyś były ogniska i to miało swój niepoatarzalny klimat…

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *