Horoskop roślinny - którą rośliną jesteś?

Horoskop roślinny - którą rośliną jesteś?

Otaczające nas rośliny mają bardzo często pozytywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na nasze ciało oraz na postrzeganie rzeczywistości. Stąd także dobór odpowiednich sadzonek kwiatów doniczkowych jest świetnym pomysłem na prezent. Wiele osób uważa, że rośliny powinny być wybierane zgodnie ze znakami zodiaku, dzięki temu będą emanowały dobrą energią. Czy rzeczywiście tak jest? To pozostawiamy ocenie każdemu z Was, natomiast chcielibyśmy dzisiaj nieco z przymrużeniem oka zaprezentować ciekawy horoskop roślinny! Jaką rośliną jesteście, a także jaką roślinę możecie zakupić bliskiej Wam osobie, aby sprawdzić jej prezent?

 

Rośliny poprawiają naszą koncentrację, produktywność, a także zmniejszają stres. Niektórzy uważają, że warto dobierać takie rośliny, które połączone są ze znakami zodiaku. Jeśli uważacie w ten sposób, być może zainspirujecie się naszym tekstem do tego aby zakupić odpowiednią roślinę dla bliskiej Ci osoby.

Horoskop roślinny – przegląd znaków zodiaku

Poniżej prezentujemy znaki zodiaku oraz pasujące do nich rośliny. Jeśli chcecie się zainspirować zapraszamy do dalszej lektury:

dracena

 

 • Baran – sukulent, osobom spod znaku barana pasują sukulenty. Opieka nad tym kwiatem jest prosta, ponieważ nie trzeba ich podlewać zbyt dużą ilością wody. Mimo wszystko kwiat ten rośnie bardzo intensywnie, to właśnie odzwierciedla energię barana, który jest osobą aktywną. Ale przy okazji szczerą.
 • Byk- figowiec, jeśli chcesz obdarować osobą spod znaku byka kwiatem, daj mu figowca! Są to rośliny nieco wymagające, ale za to byki będą idealnym i opiekunami. Są to osoby zawsze wytrwałe, cierpliwe i doprowadzające wszystko do końca.
 • Bliźnięta – filodendron. Jest to roślina, która łatwo przystosowuje się do różnych warunków, czy to oświetleniowych, czy pielęgnacyjnych. Takie są także bliźnięta! Osoby spod tego znaku są wiecznymi optymistami i potrafią wyjść z wielu opresji.
 • Rak – pachira, choć w zasadzie w tym wypadku mogłaby być każda roślina, która wymaga uwagi. Osoby spod znaku raka świetnie radzą sobie z podlewaniem, a także pielęgnacją kwiatów. Warto sprawiać im takie prezenty.
 • Lew – bromelia są to rośliny, które rozwijają się najczęściej w ciepłym klimacie, zatem potrzebują naprawdę gorącej atmosfery, podobnie jest w przypadku Lwów. Są to osoby o silnej osobowości i charakterze, uwielbiają ciepło i świetne przygody.
 • Panna – kauczukowiec, ta dziwnie brzmiąca roślina jest naprawdę specyficzna, ponieważ bardzo wiele osób uważa ją za sztuczny kwiat, z uwagi na to, że mocno błyszczą się jej zielone liście. Podobnie jest z osobami spod znaku Panny. Często czują się niezrozumiane, stąd z pewnością sprawdzą się do opieki nad takimi roślinami,
 • Waga – monstera roślina ta ma ciekawe, rozszczepione liście, jednak niezwykle harmonijne. Podobnie jest w przypadku wagi, osoby spod tego znaku muszą mieć balans w każdym aspekcie życia, mimo wszystko są tętniące życiem i towarzyskie
 • Skorpion – dracena. Warto zdecydować się na ten kwiat, ponieważ są to rośliny, które żółkną, jeśli zostaną zbyt mocno podlane. Podobnie z osobami spod znaku skorpiona, którzy szybko powiedzą ci co myślą. Z pewnością będą dobrymi opiekunami dracen
 • Strzelec – alokazja. Są to specyficzne rośliny, które wyróżnia to, że są rzadkością, podobnie jest ze strzelcami. Są to osoby, które są ekstrawertyczne i uwielbiają się wyróżniać. Warto zatem kupić im alokazję
 • Koziorożec – bonsai, drzewka typu bonsai uważane są za rośliny, o które trzeba dbać w specjalny sposób. Aby mogły one dojrzewać, trzeba poświęcić im sporo uwagi, stąd zatem będzie to świetny prezent dla koziorożców, którzy uwielbiają opiekować się innymi. Jeśli coś zaczną, to zawsze kończą.
 • Wodnik – epipremnum dziwnie brzmiące roślina jest niezwykłym kwiatem, który jest niepowtarzalny, a także wyróżniający się. Stąd będzie pasować idealnie do wodnika i oddawać jego naturę, dosyć barwną, mimo wszystko uduchowioną. Epipremnum oczyszcza również w powietrze i ułatwia oddychanie.
 • Ryby – zamiokulkas, dla osób spod znaku ryb na pewno świetne okażą się rośliny o nazwie zamiokulkas. Nie są one wymagające, często wybaczą, jeśli opiekunowie ich nie podlewają. W przypadku ryb jest to bardzo znaczące, ponieważ osoby te potrafią zapomnieć o opiece nad roślinami. Mimo wszystko są towarzyskie i uwielbiają rośliny.
monstera
monstera

Powyżej przedstawiliśmy cały horoskop roślinny. Jeśli chcesz zatem podarować bliskiej Ci osobie konkretny kwiat, być może powyższy horoskop stanie się dobrym drogowskazem, co warto

16 Comments
 1. okazuje się, że do mojej rodziny pasują bardzo egzotyczne rośliny. To chyba znaczy, ze musimy się przeprowadzić do ciepłych krajów 😉

 2. Hmm nie pasuja do mnie sukulenty, nie lubie ich i zdychaja u mnie. Za to storczyki i orchidee nawet na grqnicy smierci i ususzenia odzywaja.

 3. Bromelię już miałam.
  Lubię bardzo rośliny w domu. Był czas, że miałam ponad sto doniczek i przychodzili znajomi je podziwiać.
  Pora kupić bromelię, może przyniesie mi szczęście 😉

 4. Wychodzi na to, że powinnam sobie kupić alokazję. Tylko najpierw poszukam co to za roślina i jak się ją uprawia, bo niestety ręki do kwiatów nie mam

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *