Gdzie usytuować w ogrodzie murowany grill?

Gdzie usytuować w ogrodzie murowany grill?

Już wkrótce możemy spodziewać się coraz cieplejszych dni, a co za tym idzie, organizować spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie. Chyba każdy z nas lubi usiąść sobie ze znajomymi, czy to na tarasie, balkonie, czy we własnym ogrodzie. Warto wtedy oczywiście urządzić grilla. Grill staje się nieodzownym elementem każdych wakacji, czy to ten organizowany w ogrodzie, czy też w plenerze. Jeśli natomiast chcecie urządzić grill u siebie w ogrodzie, marzycie o tym, aby zamurować cały sprzęt, koniecznie zdecydujcie się usytuowanie go w odpowiednim miejscu. Jakim? Zapraszamy do lektury!

Grill w ogrodzie

Umieszczenie w odpowiednim miejscu grilla w ogrodzie jest niezwykle istotne z kilku powodów. Najwięcej swobody mają oczywiście osoby, które murowany grill ogrodowy postawią w miejscu niedostępnym dla ludzi, np. na działce położonej w oddali od innych domów. Jak wiadomo, mieszkając w domach jednorodzinnych, nie zawsze ma się tę możliwość, aby tak zrobić, dlatego kącik grillowy w ogrodzie dobrze jest odpowiednio rozplanować.

 

zabudowany grill
Co ciekawe, wielu decyduje się postawić w ogrodzie grill zabudowany.

Murowany grill ogrodowy – gdzie go postawić?

Przede wszystkim warto umieścić grill murowany w nieco większej odległości od domu, dzięki temu dym i zapachy grillowanych potraw nie będą dochodzić bezpośrednio do budynku. Pomyślcie także o tym, aby miejsce na grill w ogrodzie nie było wyznaczone w niewielkiej odległości od sąsiadów. Musicie wziąć pod uwagę, że Wasi sąsiedzi nie muszą życzyć sobie zapachów z grilla, mogą nie chcieć wąchać dymu.

Murowany grill ogrodowy pozwala jednak ograniczyć nieco wydostanie się niechcianego dymu oraz zapachu spalenizny. Jeśli wykonanie obmurowanie sprzętu, dym będzie uchodzić jedynie wentylem. Dobrze jest jednak wymurować zadaszenie w tej części ogrodu, która nie sąsiaduje z innymi domami.

grill

Na co zwrócić przy usytuowaniu murowanego grilla?

Wspominaliśmy wcześniej o dogodnym miejscu, w którym powinien znaleźć się grill. Jest jednak kilka kryteriów, które warto spełnić, aby móc cieszyć się z czynności grillowania. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

  • murowany grill ogrodowy powinien stanąć w miejscu utwardzonym. Warto zatem przygotować wcześniej podłoże, na przykład zrobić wylewkę, ułożyć kostkę brukową lub utwardzić teren kruszywem,
  • grill powinien znajdować się także blisko strefy rekreacyjnej, w której spędzacie czas. W zależności od tego, jak mocno dany obiekt jest zamurowany, można postawić wokół niego altanę i tam urządzić mini piknik. Z pewnością przyda się w niedalekiej odległości ulokować meble ogrodowe i leżaki,
  • murowany grill ogrodowy powinien być ustawiony w miejscu nieco zacienionym. Tego typu aranżacja pozwoli na optymalne grillowanie. Urządzenie nie będzie wystawione na niekorzystne działanie słońca,
  • dobrze jest także wybudować grill w miejscu nieco prywatnym. Warto posadzić wokół zielone drzewka tak, by sąsiedzi nie zaglądali do ogrodu,
  • nie umieszczajcie także grilla bezpośrednio przy ulicy, ponieważ dym może przeszkadzać przychodniom. Mają oni oczywiście prawo zgłosić ten fakt do Straży Miejskiej. Dobrze zatem uważać.

Murowany grill ogrodowy warto umieścić w takim miejscu, które będzie dogodne dla Was, ale nie będzie także przeszkadzać Waszym sąsiadom, czy osobom spacerujący ulicą. Niestety, podczas grillowania unosi się z urządzenia dym, który może przeszkadzać innym. Dobrze jest wziąć to pod uwagę. Funkcjonalne zadaszenie oraz odprowadzanie dymu pozwoli nieco zniwelować jego nadmiar. Warto umieścić grill blisko stery rekreacyjnej.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *