Garaż ocieplany - dlaczego warto go wybrać?

Garaż ocieplany -  dlaczego warto go wybrać?

Z posiadaniem garażu wiąże się sporo korzyści. Przede wszystkim nasz samochód jest tam o wiele bardziej bezpieczny niż na zewnątrz. Garaż chroni go przed szkodliwymi czynnikami pogodowymi, a także przed uszkodzeniem, np. z powodu gradu, spadających kasztanów lub żołędzi. Mimo to zimą często bywa wręcz mroźnie wewnątrz garażu, dlatego warto zastanowić się nad jego ociepleniem. Czy izolować termicznie już zakupiony wcześniej garaż czy kupić od razu ocieplany? Jakie rozwiązanie okaże się najlepsze? Opowiadamy!

Jak ocieplić garaż?

Jeżeli jesteśmy już posiadaczami garażu nieocieplonego, możemy sami uszczelnić go na zimę. Najbardziej oczywistym patentem jest zwyczajne przyklejenie styropianu do ścian zewnętrznych lub wewnętrznych. Dzięki temu utworzymy warstwę chroniącą przed niskimi temperaturami. Styropian możemy przykleić klejem lub pianką montażową. Jest to sposób na dosyć szybkie i w miarę skuteczne ocieplenie naszego garażu. Z pewnością będziemy mieć wewnątrz konstrukcji nieco cieplej, jednak to rozwiązanie ma też swoje wady. Ocieplany własnoręcznie garaż nie wygląda zbyt estetycznie, gdyż będą zdobiły go odstające i odznaczające się fragmenty styropianu. Jak wiadomo garaże wykonane z blachy zwykle mają falistą konstrukcję, przez co styropian nie przylega  prawidłowo do ściany. Dodatkowe koszty, które musielibyśmy przeznaczyć na porządne i estetycznie wykonane docieplenie naszego garażu są spore. Warto przemyśleć decyzję, czy nie wybrać od razu garażu ocieplanego.

Garaż ocieplony ma bardzo ładny, estetyczny wygląd wewnątrz

 

Jakie korzyści płyną z posiadania garażu ocieplanego?

Garaż ocieplany przynosi wiele korzyści, nie musimy martwić się w zimie tym, że nasz samochód zamarznie lub co gorsza rozładuje mu się akumulator! Wiadomo, że nie odpowiadamy za akumulator, który się zużył, ponieważ był już stary, ale mrozy są częstą przyczyną wyczerpywania się także tych, które są nowe! Stojąc zbyt długo w bezruchu na mrozie, samochód może nie odpalić. Podobnie w zimnym garażu, skonstruowanym z samej blachy. Garaż ocieplony lepiej izoluje ciepło, dzięki temu chroni nasz samochód oraz nasze sprzęty i narzędzia. Niektóre sprzęty elektryczne, trzymane w garażu nie mogą być przechowywane w temperaturze zbliżonej zeru. Podobnie z roślinami trzymanymi w pomieszczeniu na czas zimy. Ujemnych czy zerowym temperatur nie wytrzymują także niektóre oleje czy płyny. Garaż ocieplany zapewnia większy komfort użytkowania, pozwala także na majsterkowanie zimowymi popołudniami, czego z pewnością nie moglibyśmy robić w zimnej, blaszanej konstrukcji. Co ważne, wygląda niezwykle estetycznie – ściany wewnętrzne komponują się z wyglądem zewnętrznym.

Z jakich elementów składa się garaż ocieplany?

Najlepiej, gdy ocieplany garaż wykonany jest z płyty warstwowej z rdzeniem styropianowym o grubości 60 mm. Na rynku dostępnych mamy wiele grubości, większe oraz mniejsze, warto jednak wybrać optymalną i porządnie chroniącą przed zimnem. Dobre jest zdecydować się także na garaż ocieplany pokryty tynkiem akrylowym z zewnątrz, o grubości 1,5 – 2 mm, dzięki temu świetnie będzie się komponować z domem lub innym budynkiem w ogrodzie. Bezpieczna konstrukcja garażu ocieplanego, wykonana jest z kształtowników zimnogiętych lub kratownic spawanych z profili zamkniętych, dodatkowo ocynkowanych ogniowo.

Wybierając garaż ocieplany, warto postawić także na materiały wysokogatunkowe, które zostały wyprodukowane z jakością klasy A. Tak samo ważny jest także wybór odpowiedniej konstrukcji. Zamiast decydować się na nieestetyczne i nietrwałe garaże blaszane lub drogie, pochłaniające mnóstwo materiałów i czasu, garaże murowane, lepiej wybrać mądrze i na lata. Strzałem w dziesiątkę będzie postawienie na garaż z elementów stalowych, prefabrykowanych. Garaż taki charakteryzuje się trwałością konstrukcji, a przy tym szybkim wykonawstwem. Więcej na ten temat możecie poczytać TUTAJ.

Garaż ocieplony z elementów stalowych, prefabrykowanych to doskonały wybór na lata! Dzięki ocieplonym profilom, zapewni nam komfort cieplny nawet w zimie, dlatego z powodzeniem będziemy mogli tam, np. majsterkować. Znacząco poprawi się także korzystanie z samochodu. Już nie będziemy musieli rozmrażać zamka czy ładować akumulator, samochód będzie odpowiednio zagrzany i gotowy do wyjechania w trasę. Zaoszczędzimy dzięki temu sporo czasu. Warto także od razu zdecydować się na garaż z ociepleniem, dzięki temu nie będziemy musieli przeznaczać dodatkowych kosztów na jego docieplenie. W ostatecznym rozrachunku takie rozwiązanie wychodzi o wiele korzystniej dla naszego portfela.

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *