Garaż jednostanowiskowy – dlaczego warto go wybrać?

Garaż jednostanowiskowy – dlaczego warto go wybrać?

Własny garaż to świetna inwestycja w przypadku, gdy mamy dom jednorodzinny i samochód. Dzięki temu z pewnością będziemy w stanie zapewnić naszemu autu dobre warunki oraz ochronić go przed niechcianymi kradzieżami. Choć wybór garaży jest spory, warto zastanowić się nad budową konstrukcji jednostanowiskowej, a dlaczego? Sprawdźcie koniecznie!

Niewielka powierzchnia

Jedną z głównych zalet garażu jednostanowiskowego jest to, że jest o wiele mniejszy niż garaż wielkopowierzchniowy. Jeśli posiadamy niewielkich rozmiarów ogród, tego typu garaż okaże się strzałem w dziesiątkę, bez problemu będziemy mieli miejsce także na uprawę warzyw i owoców. Warto usytuować również naszą konstrukcję przy wjeździe na posesję, dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam się parkowało. Garaż jednostanowiskowy jest także optymalnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają tylko jeden samochód.

Garaż jednostanowiskowy nie zajmuje dużo miejsca na ogrodzie, bez problemowo można urządzić także strefe wypoczynku. 

 

Samochód bez zarysowań

Choć mogłoby się wydawać, że garaż jednostanowiskowy jest niezwykle mały i trudno będzie się w nim parkować samochód, nic bardziej mylnego! Mimo iż tego typu konstrukcja została przemyślana na jeden samochód, mieści sporo innych rzeczy. Dodatkowo umożliwia swobodne poruszanie się wokół naszych czterech kółek, wyjmowanie zakupów, a nawet wymianę koła! Warto dodać, że do 35m2 nie trzeba otrzymywać pozwolenia na budowę! Wystarczy zgoda Urzędu Gminy lub Miasta. Taka powierzchnia zapewnia swobodny dostęp do garażu i auta. Nie musimy się obawiać zarysowanego lakieru czy uszkodzonej powierzchni.

 

Garaż jednostanowiskowy z wiatą

Garaż jednostanowiskowy możemy wykonać razem z dodatkowym zadaszeniem jakim jest wiata, dzięki temu nie musimy aranżować innego miejsca w ogrodzie, aby stworzyć miejsce odpoczynku. Pod wiatą możemy usytuować meble ogrodowe i grilla. Jest to świetne rozwiązanie na miłe spędzenie popołudni w gronie rodzinnym lub ze znajomymi. Co ważne, nawet w garażu, który posiada jedno stanowisko na samochód, możemy bez przeszkód przechowywać nieco sprzętu ogrodniczego, np. kosiarkę, narzędzia, a nawet rower! Konstrukcja ta wbrew pozorom jest niezwykle pojemna.

Wiata to świetne rozwiązanie dodatkowe, dzięki temu zyskamy nieco przestrzeni na dodatkowy samochód lub na grilla latem. 

 

Jaki garaż wybrać?

Jeśli już podejmiemy decyzję, że wybieramy garaż jednostanowiskowy, pozostaje kwestia materiałów, z których wykonamy nasz garaż. Mamy sporo opcji, jednak warto wybrać tę, która okaże się najkorzystniejsza! Garaże blaszane – choć tanie, nie wyglądają imponująco w ogrodzie, trzeba o nie także intensywniej dbać. Natomiast garaże murowane, są najdroższą opcją. Dodatkowo powodują spory bałagan w ogrodzie podczas ich montażu, ponieważ najpierw trzeba postawić ściany, następnie otynkować i pomalować. Rozsądnym wyborem są garaże z elementów prefabrykowanych. Ich montaż jest niezwykle szybki i łatwy, trwa tylko jeden dzień! Dodatkowo są otynkowane, a mogą zostać nawet ocieplone. Bez problemu wybierzemy też dowolny kolor, okna, drzwi i bramy. Więcej informacji na temat tego typu konstrukcji znajdziecie tutaj.

Garaż jednostanowiskowy to świetny wybór dla wszystkich, którym zależy na niewielkiej konstrukcji na jeden samochód. Jeśli nie dysponujemy sporym ogrodem lub chcemy zagospodarować go w większości zielenią, taki garaż to najlepszy wybór! Z pewnością nie będziemy narzekać na brak miejsca, w garażu tym naprawdę sporo się zmieści.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *