Dlaczego warto trzymać auto zimą w garażu?

Dlaczego warto trzymać auto zimą w garażu?

Kupujemy auto po to, by móc dojeżdżać do pracy lub zwyczajnie, by ułatwić sobie przemieszczanie się. Przydatne jest zwłaszcza, gdy mieszkamy na obrzeżasz miasta albo, gdy nasza codzienna trasa jest długodystansowa. Samochody kupujemy także po to, by zapewnić komfort swojej rodzinie, a także często, gdy jesteśmy zwyczajnie pasjonatami motoryzacji. Jeżeli już zdecydujemy się posiadać własne cztery kółka, warto zapewnić im dogodne warunki, dzięki temu dłużej będą cieszyć się sprawnością i trwałością. Jak wiadomo, najciężej bywa zimą, kiedy śnieg i mróz zaczynają doskwierać. Dobrze zatem zdecydować się na garażowanie samochodu. Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania zimą?

Nawet w porze wiosennej i letniej wiele osób decyduje się na to, by trzymać swój samochód w garażu. Dzięki temu zapewniają  mu lepszą ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi takimi, jak: słońce, deszcz, a nawet grad, o który jak wiadomo nie trudno wiosenno – letnią porą. Tym bardziej oczywistym wydaje się trzymanie w garażu auta zimą, kiedy pogoda jest wręcz fatalna.

Zawsze suchy samochód

Jedną z korzyści posiadania garażu zimą jest fakt, że nie musimy wstawać 15 minut szybciej przed pracą i odśnieżać go. Dzięki temu nie tylko możemy dłużej pospać, ale także nie musimy mozolić się przy odmrażaniu szyb, nierzadko zamków czy ściągać śniegu zalegającego na dachu. Garaż sprawi, że zawsze będziemy wyjeżdżać suchym samochodem!

Dłuższe życie akumulatora

Jeżeli mamy nowy samochód i nowy akumulator, zwykle nie musimy się martwić jego trwałością. Z biegiem lat (już nawet po 2, 3) akumulator może nie służyć nam już tak wiernie i może szybciej tracić moc, zwłaszcza na mrozie. Minusowe temperatury sprawiają, że bateria krócej w nim trzyma, a co za tym idzie, przez noc może się rozładować, stojąc na zewnątrz. Dzięki garażowi, szczególnie ocieplanemu lub dogrzewanemu, zapewnimy dłuższą trwałość i dłuższe „życie” naszemu samochodowi, a prostownik nie będzie nam potrzebny!

Garażowanie samochodu sprawia, że wolniej się niszczy i nie trzeba go tak często naprawiać

Dbanie o lakier

Przebywając w garażu, samochód wolniej się brudzi, ponieważ nie jest stale narażony na błoto pośniegowe czy chlapę. Wiadomo, że nigdy w 100% nie jesteśmy w stanie zadbać o czystość naszego samochodu zimą, jednak wielu zabrudzeń jesteśmy w stanie uniknąć, np. notorycznego ochlapywania przez inne samochody, gdy nasza posesja jest obok drogi i stawiamy tam samochód lub zabłocenia kołpaków, kół i karoserii od błota pośniegowego, obecnego na podwórku. Warto zainwestować w garaż i ochronić nieco lakier swojego samochodu.

Garażowanie samochodu sprawi, że lakier będzie o wiele bardziej trwały i wolny od korozji

 

Ochrona przed śniegiem

Zaletą posiadania garażu zimą, jest z pewnością fakt, że nasz samochód nie jest narażony na deszcz, śnieg, grad i stałe zawilgocenie, które po pewnym czasie może doprowadzić do korozji naszego pojazdu, a w efekcie gnicia. Garażowanie sprawi, że na pewno będziemy mogli dłużej cieszyć się z dobrego stanu samochodu, a także posłuży nam dłużej, a my będziemy mogli poświęcić pieniądze na wycieczkę rodzinną!

Garaż to wiele korzyści, których możemy doświadczać nie tylko zimą! Dzięki garażowaniu, nasz samochód dłużej będzie cieszyć się sprawnością oraz trwałością, a my nie będziemy zmuszeni zbyt szybko wymieniać go na nowy. Co istotne, garażowane samochody lepiej się sprzedają, gdyż zwykle są bardziej zadbanymi egzemplarzami niż te, które stoją cały czas na zewnątrz. Warto zatem zacząć garażować swoje cztery kółka!

 

 

2 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *