Dla ogrodu i samochodu, czyli jakie korzyści płyną z posiadania garażu?

Dla ogrodu i samochodu, czyli jakie korzyści płyną z posiadania garażu?

Mieszkanie w bloku czy dom jednorodzinny? Jeśli dom jednorodzinny, to postawić także na budowę garażu czy nie? Z tymi dylematami spotykamy się najczęściej w momencie, gdy urządzamy własny dom lub zamierzamy w końcu odejść z gniazda rodzinnego „na swoje”. Jeśli naszym wyborem będzie wybudowanie domu jednorodzinnego, warto do inwestycji wliczyć także postawienie garażu, gdyż korzyści z jego posiadania jest wiele. Jesteście ciekawi, co możecie zyskać, dzięki własnym, „garażowym czterem kątom”?

Oprócz problemów funkcjonalności i użyteczności garażu, często sen z powiek spędza nam samo jego wybudowanie oraz wygląd. Najczęściej chcielibyśmy, aby nie odstawał zanadto od faktury i kolorystyki naszego domu i stanowił jedną, spójną całość. Dlatego warto zdecydować się na rzetelną i profesjonalną firmę, która postawi nam odpowiedni garaż i zadba o wszystkie detale. Jeśli już pozbędziemy się problemu związanego z budową i wyglądem, warto prześledzić korzyści, płynące z posiadania takiego garażu. W znaczny sposób ułatwią nam codzienne funkcjonowanie.

Dla Twojego samochodu

Jak wiadomo, dzięki przechowywaniu auta w garażu możemy zazwyczaj dłużej cieszyć się jego dobrym stanem i ładnym wyglądem, ale to nie jedyne korzyści, które możemy zyskać dla naszego samochodu. Przede wszystkim posiadając samochód, wiemy, że najgorszą porą roku jest zima, kiedy to trzeba wcześniej wstać, aby zdążyć odśnieżyć go przed pracą. W momencie, gdy możemy zaparkować nasze cztery kółka w garażu w zimie, odpada nam konieczność ich odśnieżania oraz skrobania, a także zmniejsza się ryzyko tego, że akumulator przestanie nam działać. Dzięki temu nie musimy zrywać się z łóżka bladym świtem! Garaż chroni także nasz samochód przed kradzieżą, zarysowaniami i niepotrzebnymi uszkodzeniami. Jednym słowem, samochód jest tam o wiele bardziej bezpieczny, niż gdy stoi zaparkowany przed domem.

Nie straszne słońce i deszcz

Żyjemy w klimacie niezwykle zmiennym. W jednej chwili świeci słońce, a w następnej zaczyna padać deszcz i szybko spada temperatura. W porze letniej istnieje ryzyko pojawienia się także niespodziewanego gradu. Kto z nas nie zna naprędce chowanych, podczas deszczu, mebli ogrodowych do domu, gdzie zwykle i tak nie ma miejsca, żeby mogły tam swobodnie stać. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość szybkiego schowania krzesełek ogrodowych i stołu do garażu, gdy nadchodzi ulewa. Wtedy  nie będziemy musieli się martwić, że coś nam się przez przypadek w domu zarysuje i pokryje błotem. Garaż jest także świetnym miejscem do skrycia kwiatów w ciągu dnia przed południowym, prażącym, a przede wszystkim szkodliwym słońcem. Nie trzeba chyba wspominać, że konstrukcja bardzo dobrze chroni także samochód przed warunkami atmosferycznymi, dzięki temu blacha naszych czterech kółek nie nagrzewa się nadmiernie od słońca i nie ulega odkształceniom w momencie padania gradu.

Wszystkie rzeczy w jednym miejscu

Garaż świetnie sprawdzi się także jako miejsce, w którym będziemy mogli schować różnorodne sprzęty typu: narzędzia, rower, czy wspomniane wyżej, meble ogrodowe. Jak wiadomo, zazwyczaj w domu nie mamy tyle miejsca, aby swobodnie przechowywać rzeczy, które nie są przeznaczone do codziennego, domowego użytku. Ograniczona powierzchnia, a przede wszystkim meble, przeszkadzają w trzymaniu, np. sanek, łopaty do odśnieżania, a nie rzadko nawet roweru. Obawiając się nadmiernego brudu, który później będzie roznosić się po całym domu, nie chcemy trzymać tego typu sprzętów w naszym domu. Idealnym rozwiązaniem okaże się postawienie przestronnego i dużego garażu, który w sam raz pomieści wszystkie nasze narzędzia i akcesoria.

Grillowanie? Czemu nie!

Niewątpliwym atutem garażu jest możliwość grillowania pod jego otwartą wiatą. Sezon grillowy w pełni, a co za tym idzie czas na wypoczynek i relaks. Jak wiemy, pogoda często płata nam figle i nie zawsze jest ciepło i słonecznie. Co zrobić, kiedy rozpoczniemy grillowanie, a niespodziewanie zaskoczy nas silny deszcz? W prosty sposób możemy skończyć przyrządzanie naszego posiłku pod otwartą wiatą lub wewnątrz garażu przy otwartej bramie, dzięki temu jedzenie nam nie zamoknie, a my nie będziemy musieli kończyć grillowania w domu lub co gorsza, odłożyć go na inną porę.

Dla Twojego ogrodu

W porze letniej, kiedy doskwierają upały, częstym naszym zajęciem jest podlewanie roślin, znajdujących się na naszym ogródku. Niestety, zbyt palące słońce i susza sprawiają, że kwiaty, krzewy, a nawet trawa, zaczynają usychać. Większość zeschniętych roślin trzeba usunąć, gdyż zwykle nie udaje im się zregenerować.  Jak wiemy, ciągłe napełnianie konewki i wędrówki do domowej kuchni czy łazienki są uciążliwe, dzięki budowie garażu i podłączeniu w nim wody, możemy korzystać z wody bezpośrednio z garażowego kranu. Jest to niezwykłe ułatwienie, wystarczy podłączyć węża ogrodowego i z niego zacząć podlewać rośliny.

Jak łatwo zauważyć, korzyści płynących z posiadania garażu mamy wiele. Jest to miejsce, w którym przede wszystkim zwykle parkujemy nasz samochód. Dzięki możliwości schowania go w garażu, dłużej będziemy cieszyć się jego użytkowaniem, unikniemy wielu niechcianych zarysowań czy wgnieceń, a często też kradzieży. Garaż jest idealnym miejscem także do przechowywania różnorodnych rzeczy, np.: roweru, narzędzi, sanek, łopaty do odśnieżania, kwiatów w lecie czy mebli ogrodowych. Chroni nasze przedmioty przed czynnikami atmosferycznymi, a nawet pozwala na zrobienie grilla! Dobre i trwałe konstrukcje garażowe, pozwolą nam cieszyć się ich użytkowością przez długie lata, dlatego warto zdecydować się na budowę , z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *