O tym, że warto wybudować basen stacjonarny we własnym ogródku, jeśli dysponujemy przestrzenią, już pisaliśmy. Jak wiadomo, z takich konstrukcji możemy korzystać z reguły tylko w lecie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zadaszenie, nawet w takiej porze roku, jak ta, czyli na jesień, korzystanie z basenu stacjonarnego w ogrodzie będzie możliwe. W jaki sposób możemy zadaszyć basen i dlaczego warto tego dokonać? Zobaczcie!
Zadaszenie basenu – bezpieczeństwo
Zadaszenie basenu to nie tylko rozwiązanie funkcjonalne i korzystne, ale także bezpieczne, zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci. Wystarczy zamknąć wejście i dziecko nie wpadnie przez przypadek do wody. Konstrukcję, zamykającą basen można także wyposażyć w specjalne pływające urządzenie na wodzie, które włącza alarm, gdy w basenie znajdzie się przedmiot powyżej 4 kg. Zadaszenie basenu stacjonarnego pomaga także w utrzymaniu czystości basenu oraz dobrego stanu wody. Nie będziemy musieli tak często oczyszczać obiektu, ani wymieniać wody!
Zadaszenie szklarniowe
Warto dodać, że zadaszenie pozwala na cieszenie się z własnego basenu „pod chmurką” przez większość roku. W zależności, jakie wybierzemy profile ochraniające basen, możemy ocieplić wnętrze, podobnie do oranżerii, czy ogrodu zimowego. Wystarczy wtedy, by zadaszenie było złączone z domem dzięki temu łatwiej nam będzie poprowadzić kable. Ocieplenie zadaszenia basenu z pewnością sprawdzi się, gdy postawimy na konstrukcje z PCV o typie szklarniowym. Dobrze zdecydować się na profesjonalną ekipę, która pomoże nam osiągnąć zamierzony efekt. Wewnątrz basenu wytworzy się wtedy rodzaj sauny, który umożliwi kąpiele niemalże cały rok. Zadaszenie o typie szklarniowym możemy wykonać także z drewna lub szkła, czy poliwęglanu. W zależności od preferencji.
Zadaszenie basenu to w dużej mierze bezpieczeństwo – przed przypadkowym wpadnięciem, ale i ochrona przed zanieczyszczeniami!
Zadaszenia basenu: folie oraz pokrywy
Istnieją jeszcze zadaszenia, które chronią basen stacjonarny przed czynnikami zewnętrznymi, np. niekorzystną pogodą. Są to rozkładane, grube folie ochronne z PCV lub przesuwne „drzwi”, które zamykają otwór basenu. Pokrywy basenowe to także bardzo dobre rozwiązanie w przypadku basenów usytuowanych w pomieszczeniach. Woda nie skrapla się i nie powoduje nadmiernej produkcji wilgoci wewnątrz.
Zadaszenie basenu sprawi, że będziemy mogli korzystać z niego przez większą część roku!
Różnorodne formy zadaszenia
Zadaszenia basenowe mogą mieć różnorodne formy, od prostokątnych budynków szklarniowych, dzięki temu będziemy mogli swobodnie przemieszczać się wokół basenu, przez półokrągłe zabezpieczenia, po zwykle pokrywy przesuwne lub folie, które nieco lepiej sprawują się w basenach, usytuowanych w pomieszczeniach. Szacuje się, że zadaszenie pozwala na zachowanie aż 60% ciepła wody, dzięki temu korzystanie z basenu stacjonarnego w czasie jesieni jest możliwe. Należy jedynie uważać na różnice temperatur, aby nie zaziębić się.
Zadaszenie basenu stacjonarnego to świetny wybór, zwłaszcza jeśli chce się korzystać z niego przez większość roku. Konstrukcja okrywająca basen pełni także funkcję bezpieczeństwa, gdyż chroni przez przypadkowym wpadnięciem do wody, jak i zapewnia większy komfort użytkowy. Basen nie wymaga ciągłego czyszczenia i o wiele rzadziej można wymieniać wodę! Posiadając basen stacjonarny w ogródku, warto zdecydować się na zadaszenie.
W jaki sposób wybudować basen stacjonarny – PRZECZYTAJ
Jakie wyróżniamy rodzaje basenu – PRZECZYTAJ
Taki basen to bardzo fajna sprawa 🙂 Ciekawy i jakże przydatny wpis 😉 Pozdrawiam serdecznie ?
Bardzo dziękuję 😉
Tak się składa, ze nasz dobry znajomy ma przy domu tego typu basen i również jest on zakryty 🙂 To cudowny sposób!
Tak, to prawda 🙂
Świetny pomysł z tym zadaszeniem szklanym. Ładnie to wygląda 🙂 Ciekawy post !
Tak, to naprawdę dobry pomysł, zwłaszcza dla tych, którzy lubią korzystać jesienią z basenu 🙂