Co to jest miksokret i jakie ma zastosowanie?

Co to jest miksokret i jakie ma zastosowanie?

Planując postawić swój własny garaż w ogrodzie, należy pamiętać, że pierwszą czynnością, jaką trzeba wykonać jest odpowiednia wylewka. Niestety, stosując powszechne dostępne metody, bardzo często jest ona nierówna, głównie przez ukształtowanie terenu. Aby jednak była ona wykonana dokładnie, a także równo, warto skorzystać z tak zwanego miksokreta. Poniżej przedstawiamy budowę i zasady działania tego urządzenia.

Miksokret – co to?

Miksokretem nazywa się podajnik do betonu, który określany jest również jako agregat posadzkowy. Stanowi on sterowaną przez operatora, wysokojakościowa maszynę do wylewek, dzięki temu urządzeniu można przygotować nie tylko bez mieszankę Posadzkową, ale także przetransportować ją z dużej odległości na, na przykład wysokość kilku pięter. Wykorzystanie tego urządzenia znacznie przyspiesza budowę, a także wykonanie wylewki, na przykład pod garaż.

 

miksokret

Jak działa miksokret?

Do napędzanej wałem mieszarki wysypuje się cement i piasek oraz dolewa do nich wodę, z odpowiednimi domieszkami, na przykład plastyfikatorami. Można oczywiście skorzystać z gotowych mieszanek do przygotowania betonu. Po zmieszaniu materiały są transportowane specjalnym wężem, dzięki tłoczące się pod ciśnieniem sprężarce i trafiają w miejsce wylewki. Tak przygotowaną mieszankę należy rozgarniać, wyrównać, a także zatrzeć. Co ciekawe, wysoka wydajność tego sprzętu sprawia, że taką wylewką można wykonać w jeden dzień, dlatego chcąc jak najszybciej cieszyć się ze swojego garażu, warto zdecydować się na użycie miksokrety, a następnie po kilku dniach na montaż garaż.

Sporo osób myli miksokret z betoniarkami lub betonowozsmi, natomiast należy pamiętać, że podawana przez miksokrety zaprawa, musi być półsuchaa i nie może ona być płynna, jak w przypadku betoniarek. Warto jednak podkreślić, że dzięki tej konsystencji beton schnie dużo szybciej, dlatego już po kilku chwilach jest gotowy do użytku.

 

garaż tynkowany

Wylewka pod garaż – zalety miksokrety

Urządzenie to ma sporo zalet. Przede wszystkim można dużo szybciej wykonać dzięki niemu wylewkę. Co ciekawe, można go też stosować wewnątrz i na zewnątrz, a także w pomieszczeniach o różnej wilgotności i obciążeniu. Dzięki miksokretowi wykonuje się także podkłady ze spadkiem. Inne zaletą sprzętu jest także przyspieszony czas wykonywania prac w porównaniu do betoniarki czy betonowozu. Niee trzeba do budynku wprowadzać zbyt dużej ilości wody, dlatego wylewka schnie o wiele krócej i jest to oczywiście świetne rozwiązanie w miejscowościach położonych na południu, gdzie słońce bardzo często jest dużo mniej intensywne.

Chcąc regularnie korzystać z miksokretu, należy pamiętać, że urządzenie musi być poddawane stałej konserwacji a także czyszczeniu. Dzięki temu będzie służyć przez wiele lat.

 

wylewka pod garaż

Miksokret jest sprzętem który wykorzystuje się do wykonywania wylewki, na przykład pod garaż tynkowany. Urządzenie to niekiedy jest mylone z betoniarką lub betonowozem, natomiast główną różnicą pomiędzy tymi urządzeniami jest fakt, że w przypadku miksokret nie wykorzystuje się zbyt dużej ilości wody, dzięki temu wylewka schnie o wiele krócej. Dlatego sprawdzi się przede wszystkim osobom, którym zależy na czasie i na szybkim montażu, między innymi domków gospodarczych czy też garażu.

 

 

Zachęcamy również do przeczytania innych artykułów z serii:

 

Jak wykonać odpowiednią wylewkę pod garaż?

Betonowanie zimą – czy jest to możliwe?

One Comment
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *