Charakterystyka bram uchylnych

Charakterystyka bram uchylnych

Są najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej bramy do garażu. Funkcjonalne i coraz bardziej nowoczesne – bramy uchylne, są także świetnym wyborem pod kątem finansowym, ponieważ w porównaniu z innymi profilami, są niezwykle tanie. Dodatkowo działają praktycznie bezawaryjnie i mają jeszcze kilka znaczących cech, a jakich? Sprawdźcie!

Niższa cena

Mimo że mamy kilka rodzajów bram na rynku, to wielu ludzi nadal najczęściej wybiera bramę uchylną. Dzieje się tak z wielu względów, jednym z ważniejszych czynników jest oczywiście cena. Bramy uchylne są prostymi konstrukcjami, jednak wyróżniają się niepowtarzalnym designem oraz ciekawą kolorystyką. Z powodzeniem mogą zastąpić bramę rolowaną oraz segmentową. Ich cena jest zwykle niemalże o 1000 zł niższa niż bram segmentowych, czy rolowanych. Jest to spora różnica, która często staje się czynnikiem decydującym.

Gwarantowana jakość

To, co wyróżnia konstrukcje uchylne to fakt, że są naprawdę nowoczesne i bezpieczne. Posiadają system zapadki ryglującej się, przez co po zamknięciu bramy, bardzo trudno ją podważyć, jest to wręcz niemożliwe. Bramy uchylne przesuwają się na dwułożyskowych rolkach, które zapewniają solidną i cichą pracę przez wiele lat! Skrzydło bramy z łatwością przesuwa się po prowadnicach bez konieczności oliwienia łożysk. Co istotne, bramy uchylne zapobiegają przytrzaśnięciu palców, dzięki temu, że zostały wyposażone w specjalne sprężyny naciągowe, które osłonięte zostały ochronnymi tulejami. Konstrukcje uchylne posiadają także możliwość ocieplenia, co dodatkowo chroni przed utratą ciepła z wewnątrz oraz zapewnia równowagę komfortu cieplnego. Blacha bram uchylnych jest wykonana z trwałej stali, dzięki temu zapobiegnie się odkształceniom, czy wgnieceniom.

Napęd, kolorystyka, łatwość obsługi

Każdą bramę uchylną można bez przeszkód wyposażyć w napęd, dzięki temu możemy otwierać ją za pomocą pilota, nie wychodząc z auta. Profile sprawdzą się nawet w przypadku niewielkich garaży, czy garaży dwustanowiskowych. Otwieranie i zamykanie są niezwykle łatwe i szybkie, nie wymagają od nas użycia siły. Ponadto, jeśli chodzi o kolory, mamy do wyboru całą gamę tabeli RAL. Niezwykle popularne są białe bramy, które świetnie komponują się z garażem, odświeżając go i sprawiając, że staje się on nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy.

Jak działa brama uchylna?

Bramy uchylne otwierają się do wewnątrz i chowają na specjalnych prowadnicach, zamontowanych przy suficie. Aby otworzyć bramę, będziemy potrzebować około 1m wolnej przestrzeni przed garażem. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla wolnostojących garaży, które mają nieco miejsca w ogrodzie. Wbrew pozorom, bramy uchylne nie zabierają zbyt dużo cennej przestrzeni, ani wewnątrz garażu, ani na zewnątrz. Z powodzeniem można je montować także w niewielkich, jednostanowiskowych garażach o wymiarach 3,5 m x 5,9 m, a także na ogrodach o małych przestrzeniach.

Chcąc zakupić odpowiednią bramę dla swojego garażu, warto zdecydować się na konstrukcję uchylną. Nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale nie stracimy na tym. Bramy uchylne to nowoczesne profile, które zamówić można w dowolnym kolorze, dysponując paletą RAL. Dodatkowo bardzo sprawnie można w nich zamontować napęd, co zapewni jeszcze większy komfort użytkowania. Bramy uchylne to nadal jedne z popularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej bramy do garażu.

4 Comments
  1. Ja jestem w trakcie budowy i zastanowie sie nas tym.
    Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.
    Uchylne bramy sa doskonalym rozwiaaniem jak widze.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *