Aranżacja tarasu

Aranżacja tarasu

Decydując się na urządzanie własnego ogrodu, bardzo wiele osób postanawia również zbudować taras. Nic dziwnego, ponieważ picie porannej kawy w sąsiedztwie pięknych, pachnących kwiatów jest naprawdę przemiłym doświadczeniem. Dysponując własnym tarasem, można również urządzać grilla, zapraszać przyjaciół na wspólne spędzanie czasu, a także odpoczywać po pracy, czytając książkę. W jaki sposób zatem zaaranżować taras, aby prezentował się on idealnie i stał się wymarzonym miejscem do relaksacji?

Nowoczesny taras

Wraz z nadejściem wiosny lub też lata do głowy przychodzi bardzo dużo aranżacyjnych pomysłów, jakie chce się zrealizować na własnym tarasie. Główną zaletą spędzenie czasu na tarasie jest możliwość cieszenia się otaczającą roślinnością, a także korzystanie ze słońca. Warto jedynie pamiętać, że przestrzeń tę należy zaaranżować w taki sposób, aby robiła wrażenie na innych, ale była również funkcjonalna. Przede wszystkim należy odnowić zniszczone po zimie meble, zasadzić kwiaty w donicach, ustawić odpowiednio roślinność, meble, dodatki. Tak, aby znaleźć swój własny styl.

rośliny sukulenty
Warto zdecydować się na rośliny na tarasie. Świetnie urozmaicą przestrzeń.

 

Urządzanie tarasu

Osoby, które mają zarówno taras, jak i ogród traktują zwykle taras jako miejsce przeznaczone do relaksu i odpoczynku, będące prywatnym zakątkiem świata. W ogrodzie bardzo często stawiają na roślinność, uprawę warzyw, owoców. Przestrzeń ta staje się bezpośrednim miejscem pracy.

Obecnie urządzając taras, można wykorzystać kilka w stylów. Bardzo popularny jest oczywiście styl boho, w którym wykorzystując ciekawe meble, a także dodatki w stylu vintage, można wprowadzić niepowtarzalny klimat egzotycznych miejsc. Osoby które uwielbiają roślinność mogą urządzić taras w stylu japońskich ogrodów których dominować będzie drewno połączone z bielą wyrazistą czerwienią lub też czernią.

taras boho
Taras w stylu boho jest nadal bardzo popularnym rozwiązaniem.

 

Warto postawić również nam nowoczesny taras, który świetnie będzie wyglądać z dużymi przeszkleniami okien oraz drzwi, a także minimalistycznymi dodatkami. Osoby, które uwielbiają zdobienia, mogą natomiast zdecydować się na i gadżety w stylu glamour. Wykonując przeszklenia na tarasie, można stworzyć ciekawe miejsce nazywane powszechnie oranżerią, wszystko zależy od wyobraźni.

Bezpieczeństwo

Oprócz wyboru stylu, w jakim zostanie urządzony taras, należy pamiętać, że musi to być miejscem bezpiecznym, dlatego warto postawić na wysokojakościowe meble, które nie będą ślizgać się po powierzchni, a także nie będą niszczyć się pod wpływem zmiennych temperatur. Podobnie jest z innymi dodatkami, które zostaną wykorzystane na tarasie. Co więcej, budując taras należy również zadbać o to, aby podłoga była wykonana z wysokojakościowego drewna, odpornego na wilgoć. Można zdecydować się oczywiście na popularny kompozyt, który jest nieco trwalszy od drewna.

 

Urządzając taras, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Wszystkie przedmioty, meble, a także dodatki, jakie znajdą się w tej przestrzeni, muszą zostać wykonane z wysokojakościowych i praktycznych materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Co więcej, obecnie istnieje kilka możliwości aranżacyjnych tarasu, bardzo popularny jest nadal styl boho, vintage, ale także nowoczesny. Każdy powinien urządzić teraz według własnych preferencji tak aby można na nim było swobodnie wypoczywać.

 

2 Comments
  1. Mój taras jest bardzo mały, ale znalazło się na nim miejsce na stolik i krzesła, by móc wypić poranną kawę 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *