Akcesoria przydatne w garażu „pod ręką” na zimę!

Akcesoria przydatne w garażu „pod ręką” na zimę!

Zima zbliża się dużymi krokami. Za niedługo spadnie pierwszy śnieg, a słupki rtęci na termometrach pokażą sporo poniżej zera. Zwykle pamiętamy o tym, by ocieplić nasz dom, ale często zapominamy o tym, by przygotować się odpowiednio do zimy wokół domu. Warto sobie wcześniej przygotować potrzebne akcesoria w garażu, które będą nam pomocne w „walce” ze śniegiem. A co dobrze jest mieć? Sprawdźcie!

Akcesoria do odśnieżania

Przede wszystkim należy umieścić gdzieś, niedaleko wejścia do garażu łopatę do odśnieżania lub szuflę. Dobrze jest mieć, którąś z nich zawieszoną na ścianie na haku, w takim miejscu, do którego będziemy mieć swobodny dostęp i w każdej chwili bez problemu po nią sięgniemy. To ułatwi poranne odśnieżanie. Każdy wie jak uciążliwe jest wyjeżdżanie z garażu, gdy podjazd jest zaśnieżony. Czasami nawet niewielka warstwa śniegu może być ciężka do przejechania. Z pomocą przyjdzie nam łopata do odśnieżania oraz szufla, dzięki temu szybko uprzątniemy posesję. Gdy mieszkamy w terenach górzystych i zimy bywają u nas niezwykle srogie, warto zakupić także odśnieżarki lub łamacze lodu. Z powodzeniem możemy je trzymać w pomieszczeniach gospodarczych lub z boku garażu. Dobrze jest wydzielić tym sprzętom większą przestrzeń, aby móc bez przeszkód wyjechać nimi przez bramę wjazdową.

 

Warto trzymać akcesoria do odśnieżania pod ręką

 

Akcesoria do samochodu

Z pewnością warto mieć także w garażu zimowe, zapasowe płyny do spryskiwaczy, olej, a także przyrządy do odśnieżania auta. Powinniśmy wozić ze sobą w zimie wszystkie akcesoria usuwające śnieg i rozmrażające szyby. Jednymi z najważniejszych rzeczy, które warto mieć w samochodzie, są: płyny do rozmrażania szyb, łopatka do zeskrobania lodu oraz miotełka, dzięki nim szybko pozbędziemy się szronu i zalegającego śniegu z naszych czterech kółek. Dobrze mieć także kilka sztuk tych rzeczy w zanadrzu w garażu, na wszelki wypadek, gdyż jak wiadomo płyn może nam się skończyć w samochodzie, a łopatka zgubić, wtedy sięgniemy od razu po zapasy. Niestety, zima nie zaczeka na nasze odpowiednie przygotowanie, dlatego warto być „przezornym i ubezpieczonym”.

Ubranie robocze

Oprócz wszystkich rzeczy przydatnych do usuwania śniegu czy zabezpieczających auto przed zamarznięciem, warto jest mieć także grube rękawice, które ochronią nasze ręce przed śniegiem i chłodem. Oprócz tego przydaje się także cieplejsze ubranie robocze oraz dobre, zimowe buty. Gdy często odśnieżamy lub pracujemy na zewnątrz w zimie, musimy przebrać się w ubranie ciepłe i chroniące nas przed mrozami. Nieodpowiedni strój może skutkować naszym przeziębieniem lub nawet odmrożeniem palców u rąk czy stóp. Tuż przed zimą wyciągnijmy cieplejsze ubrania, które posłużą nam do prac na zewnątrz lub – jeżeli nie mamy – zakupmy takowe. Część z nich znajdziemy w sklepie oferującym odzież BHP.

Zabezpieczenia na koła

Mieszkańcy terenów górskich wiedzą, jak zima potrafi utrudnić użytkowanie samochodu oraz poruszanie się na drogach. Gdy zmuszają nas do tego warunki, dobrze jest mieć pod ręką łańcuchy na koła, które zapobiegną nadmiernemu ślizganiu się oraz ułatwią manewrowanie. Jeżeli wiemy, że wybieramy się w rejony, gdzie zimy bywają naprawdę srogie, warto jest zaopatrzyć się w łańcuchy i mieć je w pogotowiu.

 

Łańcuchy na koła są szczególnie przydatne w górskich miejscowościach

 

Narzędzia potrzebne zimą!

Dodatkowo dobrze jest mieć w garażu zimą narzędzia do cięcia drewna, czy to potrzebnego do domowego pieca lub komina, czy do pocięcia gałęzi, które spadną jesienią z drzew. Pilarki tarczowe, piły tnące czy zwykłe siekierki, zapewne będą nam bardzo przydatne w zimie, nie tylko jeżeli mieszkamy w terenach górskich, ale również na miejskich osiedlach domków jednorodzinnych.

Zima zwykle nas co roku zaskakuje. I to nie ze względu na fakt, że nie wiemy, iż taka pora pojawia się w kalendarzu czy nie oglądamy prognozy pogody. Zima przychodzi znienacka, wieczorem kładziemy się z czystym podjazdem, rano jest na nim 15 cm śniegu.  Nie mamy na to wpływu, ale mamy wpływ na to, czy pomyślimy wcześniej o tym, że pewnego dnia po prostu spadnie śnieg. Dlatego warto sobie przygotować wszystkie potrzebne akcesoria w garażu już późną jesienią!

 

 

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *